لینک های دسترسی

Breaking News

دومین پیروزی تیم کرکت ۱۹ سال افغانستان در جام جهانی


تیم ۱۹ سال کرکت افغانستان پیش از این پاکستان را نیز شکست داده بود

تیم کرکت ۱۹ سال افغانستان در جام جهانی کرکت، تیم ۱۹ سال سریلانکا رقیب قوی خود را بر اساس سیستم دیتس لویس با ۳۲ دوش شکست داد.

این دومین پیروزی تیم کرکت ۱۹ سال افغانستان، در جام جهانی کرکت ۱۹ سال است که در گروپ خود نخست پاکستان و سپس سریلانکا را از پیشِ‌رو برداشت.

بازی که شب هنگام به وقت افغانستان آغاز شد، تاس را تیم ۱۹ سال سریلانکا برد؛ اما افغانستان را به توپ‌زنی یا بیتینگ دعوت کرد.

افغانستان با از دست‌دادن هفت بازیکن، در پنجاه اوور، ۲۸۵ دوش هدف تعیین کرد. ابراهیم ځدران ۸۶، درویش رسولی ۶۳ و اکرام علی‌خیل ۵۵ دوش کردند.

این بازی که در میدان کرکت وانگاری نیوزلند انجام شد؛ بازیی آسان نبود و هوا در تغییر بازی سهم بارز داشت. هدفی که افغانستان تعیین کرد برای بازیکنان سریلانکا نیز ساده نبود.

مسابقه به دلیل بارش باران چند بار متوقف شد؛ اما در فرجام ناظران بازی بر اساس سیستم دتس لویس فیصله کردند که هدف افغانستان به سریلانکا ۲۳۵ دوش تعیین گردد.

بازیکنان سریلانکا با آنکه سریع دوش می‌کردند؛ ولی با آنهم نتوانستند به هدف تعیین‌شدۀ افغانستان برسند.

نوین‌الحق، کاپیتان تیم افغانستان چهار بازیکن سریلانکا، قیس‌احمد و عظمت‌الله عمرزی دو – دو بازیکن رقیب را از بازی خارج کردند و دو بازیکن دیگر سریلانکا نیز هنگام دوش سوختند.

با این بازی، افغانستان در گروپ خود در صدر قرار دارد و یک بازی دیگر را با تیم ایرلند، در پیش‌ِرو دارد.

در این مسابقه، ابراهیم ځدران بهترین بازیکن شناخته شد.

XS
SM
MD
LG