لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان از نشست سه جانبۀ مسکو استقبال کرد


وزارت خارجۀ افغانستان، نشست سه جانبۀ ایالات متحدۀ امریکا، روسیه و چین را در ایجاد اجماع منطقه‌یی و جهانی برای صلح افغانستان موثر خوانده و از آن حمایت کرده است.

صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجۀ افغانستان، روز پنجشنبه (۴ ثور) در برنامه "حسابدهی حکومت و ملت" به خبرنگاران گفت که نشست مشابهی در گذشته نیز برگزار شده و افغانستان همواره بر ایجاد اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی برای حل منازعه در این کشور تاکید کرده است.

او گفت: "طبعا آجندای این نشست پروسه صلح افغانستان است و ما از تلاش‌های قدرت‌های منطقه و بین‌المللی در آوردن صلح و ثبات در افغانستان استقبال می‌کنیم و مطمین استیم که نتیجۀ این نشست‌ها، ایجاد یک اجماع قوی بین‌المللی و منطقوی شود که در اثر از آن ما شاهد صلح و ثبات واقعی در افغانستان باشیم".

به باور آقای ربانی، اگر اجماع منطقه‌یی و بین‌المللی برای ختم جنگ در افغانستان شکل بگیرد، کشورهایی که می‌خواهند به وسیلۀ حمایت از گروه‌های تروریستی به اهداف شان برسند، موفق نخواهند شد.

نمایندگان ایالات متحدۀ امریکا، روسیه و چین امروز در مسکو گرد هم آمده و روی اوضاع افغانستان، مذاکرات هیات ایالات متحده امریکا با طالبان در دوحه و همچنان دورنمای آغاز پروسه آشتی ملی در افغانستان بحث می‌کنند.

این دومین نشست سه جانبه واشنگتن، مسکو و بیجینگ در مورد صلح افغانستان است.

XS
SM
MD
LG