لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان در رقابت های جهانی ‘اندیشه خلاق برای آموزش’ برنده شد


اپلیکشن مکتب که از سوی جوانان افغان در رقابت های جهانی بهترین اندیشه خلاق برای آموزش در شهر کوپنهاگن معرفی شده بود، عنوان "بهترین اندیشه استفاده از تکنالوژی برای آموزش" را کسب کرد.

سیف الدین سپهر، یکی از بنیانگذاران و مسوول این اپلیشکن آموزشی به صدای امریکا گفت: " در این رقابت بیش از ۶۴ کشور از سراسر دنیا در چهار بخش اشتراک کرده بودند که در بخش استفاده تکنالوژی برای تحصیل، افغانستان توانست مقام بهترین ایده را ،در رقابت با هشت کشور جهان، به دست آورد."

اپلیکشن مکتب چیست؟

اپلیشکن مکتب با تهیه مواد درسی، فرصت فراگیری و محاوره، تبادل اطلاعات و رقابت زمینۀ آموزش و آموختن را برای کاربران به شیوۀ آنلاین به دو زبان دری و پشتو فراهم ساخته است.

مواد درسی در این اپلکشن بر اساس مضامین درسی طراحی شده و علاوه بر آنکاربران می تواند سوالات خود را با یک یا چند نفر دیگر شریک سازند.

کابران این اپلیکشین همچنان می‌توانند در مضامین متعدد با هم رقابت کنند.

این اپلیشکن در موبایل های اندروید و آیفون به صورت رایگان قابل دسترس است و کابران برای دست یابی به مواد این اپلیکشن باید حساب کاربری ایجاد کنند.

با توجه به مشکل دسترسی به انترنیت نسخۀ آفلاین اپلکشن مکتب تا ماه آینده در اختیار کاربران قرار می گیرد و اضافه بر آن، دانش آموزان می توانند نمونه سوالات تهیه شده مضامین را دانلود کرده و دانش خود را آزمایش کنند. نمونه سوالات آمادگی برای امتحانات کانکور به صورت رایگان ویا با پرداخت اندک پول در اختیار کاربران قرار می گیرد.

بنیانگذاران این برنامه آموزشی که متشکل از هفت عضو دایمی و هفت کارآموز جوان استند، سعی دارند دسترسی به مواد درسی به صورت معیاری را به دانش آموزان و دانشجویان فراهم کنند.

  • 16x9 Image

    فاطمه حسینی

    فاطمه حسینی کار با رسانه را از سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و از سال ۲۰۱۸ در بخش دری صدای امریکا به صفت تهیه کننده، گزارشگر و ویدیو ادیتور کار می کند.

XS
SM
MD
LG