لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله: داعشیان تسلیم شده پیگرد عدلی می‌شوند


ریاست اجرائیه افغانستان اعلام کرد که جنایات جنگجویان تسلیم‌شدۀ داعش در شمال این کشور نادیده گرفته نمی‌شود و با آنان همانند اسیران جنگی برخورد خواهد شد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان که روز دوشنبه (۱۵ اسد) در جلسۀ شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت که جنگجویان تسلیم‌شدۀ داعش مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

او با اشاره به این مسأله که با جنگجویان تسلیم‌شدۀ داعش مانند کسانی که در جنگ اسیر شده اند، برخورد خواهد شد، افزود: "تسلیمی به معنای این نیست که آنها جنایت کرده باشند و بعد بیایند در زمانی که چاره بالای شان حصرشده و بیایند به طرف دولت و بعد به آنها پناه داده شود و جنایاتی را که اینها انجام دادند، از آن چشم‌پوشی شود".

آقای عبدالله، خطاب به مسؤولان امنیتی گفت که برخورد با جنگجویان تسلیم‌شدۀ داعش، با توجه به وضعیت صورت بگیرد و از نخستین مرحلۀ تسلیمی شان تحت تدابیر شدید امنیتی قرار بگیرند.

به گفتۀ وی، این جنگجویان مصالحه نکرده اند؛ بلکه برعلاوۀ اینکه رهبر شان کشته شد، با طالبان نیز درگیر بودند و شرایط آنها را به ترک نبرد مسلحانه مجبور ساخت و سرانجام به جانب دولت تسلیم شدند.

رئیس اجرائیه افغانستان به شهروندان افغان، به ویژه باشندگان سرپل – که شماری افراد ملکی در درۀ میرزاولنگ آن ولایت به دست داعش کشته شده بودند – اطمینان داد که همۀ این موارد قانونی پیگیری می‌شود.

بيش از ٢٠٠ جنگجوی داعش به رهبری مولوی حبیب‌الرحمان و مفتی نعمت‌الله، معاون وی، به تاریخ دهم اسد در جوزجان به نیروهای امنیتی تسلیم شدند.

XS
SM
MD
LG