لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله به بریتانیا رفت


ریاست اجرائیه افغانستان اعلام کرد که عبدالله عبدالله، به منظور گفتگو با مقام‌های بریتانیا برای گسترش روابط و افزایش کمک‌های آن کشور روز چهارشنبه (۱۶جوزا)به لندن رفت.

خبرنامه‌ای ریاست اجرائیه گفته است که آقای عبدالله، در این سفر سه روزه برعلاوۀ دیدار و گفتگو با خانم تریزا می، نخست‌ وزیر بریتانیا و شاهزاده چارلز، ولیعهد آن کشور، با مقام‌های ارشد ملکی و نظامی آن کشور، دیدار و گفتگو خواهد کرد.

تحکیم و گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور، قدردانی از کمک‌های بریتانیا برای حکومت و مردم افغانستان، ‌مبارزه با دهشت‌افگنی، ‌افزایش کمک‌های نظامی و ملکی بریتانیا برای افغانستان و تجهیز و آموزش قوای مسلح افغانستان، از آجندای گفتگوی رئیس اجرائیه افغانستان با مقام‌های بریتانیایی است.

همچنان در خبرنامه آمده است: "رفاه اقتصادی و کاهش فقر، کمک به عودت‌کنندگان و بیجاشدگان داخلی، اصلاحات و پیشرفت‌ها در حکومت وحدت ملی، ‌تقویت حکومت‌داری خوب، مبارزه با فساد، راه‌های تأمین امنیت و دست‌یافتن به صلح و روابط و نقش منطقه‌ای افغانستان محور اصلی بحث‌ها و مذاکرات این سفر را تشکیل می‌دهند".

قرار است که آقای عبدالله، در اندیشکدۀ چتم‌هاوس و مرکز مطالعات دین، آشتی و صلح پوهنتون وینچستر بریتانیا در خصوص قضایای مربوط به افغانستان سخنرانی کند.

این سفر عبدالله، به دعوت مرکز مطالعات دین، آشتی و صلح پوهنتون وینچستر بریتانیا صورت می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG