لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس اجرائیه افغانستان به بلاروس و قزاقستان رفت


عبدالله با مقام‌های بلاروس و قزاقستان روی تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه گفتگو خواهد کرد

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان صبح روز سه‌شنبه به دعوت آندری کوبیاکوف، صدراعظم جمهوری بلاروس، کابل را به قصد منسک پایتخت آن کشور، ترک کرد.

صلاح‌الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه افغانستان، وزیران عدلیه، تجارت و صنایع، زراعت، سرپرستان وزارت‌های اطلاعات و فرهنگ و معادن، معین وزارت اقتصاد، رییس دارالانشای شورای وزیران، رییس هیأت عامل اتاق‌ تجارت و صنایع، سفیر افغانستان مقیم مسکو و شماری از مشاوران ریاست اجراییه در این سفر عبدالله عبدالله را همراهی می‌کنند.

ریاست اجرائیه افغانستان، می‌گوید که قرار است آقای عبدالله با رییس جمهور، صدراعظم و برخی مقام‌های دیگر بلاروس، روی تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه گفتگو کند.

بر بنیاد خبرنامه‌ای قصر سپیدار، در این سفر، موافقتنامۀ ایجاد کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی - تجارتی و تفاهمنامهٔ همکاری در عرصۀ قانون‌گذاری میان افغانستان و بلاروس نیز امضا خواهد شد.

خبرنامه می‌افزاید "عبدالله عبدالله، از فابریکه‌های صنعتی- تولیدی شهر منسک دیدار خواهد کرد و در خصوص همکاری دوجانبه در عرصۀ زراعت و صنعت با مقام‌های بلاروس گفتگو خواهد نمود".

پس از پایان سفر رئیس اجرائیه افغانستان به بلاروس، او به شهر آستانه پایتخت قزاقستان خواهد رفت و در نمایشگاه ۲۰۱۷ اکسپو، مراسم سالروز استرداد و استقلال افغانستان در سفارت این کشور در قزاقستان اشتراک خواهد کرد.

گفتگو با مقام‌های بلندپایۀ قزاقستان روی گسترش روابط دوجانبه نیز در آجندای سفر آقای عبدالله جا داده شده است.

XS
SM
MD
LG