لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله نیویارک رفت


ریاست اجرائیه افغانستان، اعلام کرد که عبدالله عبدالله، برای حضور در هفتادوسومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امروز یکشنبه (اول میزان)، در رأس هیأتی بلندپایۀ دولتی به نیویارک سفر کرد.

این ریاست با نشر اعلامیه‌ای گفته است که آقای عبدالله، در این نشست سخنرانی خواهد کرد و دیدگاه‌های رسمی حکومت افغانستان را در بخش‌های سیاسی،‌ امنیتی، مبارزه با تروریزم،‌ مبارزه با موامخدر، همکاری‌های منطقه‌یی، تقویت و تداوم همکاری‌های بین‌المللی با افغانستان، برگزاری انتخابات سالم و با اعتبار پارلمانی، شورا‌های ولسوالی و ریاست جمهوری، مطرح خواهد کرد.

همچنان، دستاوردهای افغانستان در عرصه حکومت‌داری، مبارزه با فساد، آموزش و پرورش، توانمندسازی زنان، پیش‌رفت‌ها و برنامه‌های اقتصادی، تلاش برای دست یافتن به توسعۀ پایدار به اساس طرح هزار‌ۀی سازمان ملل و چالش‌های داخلی و منطقه‌یی از دیگر موضوعاتی است که رئیس اجرائیه افغانستان در سخنرانی‌اش به آنها خواهد پرداخت.

همچنان قرار است که آقای عبدالله در حاشیۀ هفتادوسومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با سرمنشی این سازمان، روسای جمهور، نخست وزیران و وزرای خارجه تعدادی از کشورها و روسای شماری از سازمان‌های بین‌المللی نیز دیدار و گفتگو کند.

بر بنیاد معلومات ریاست اجرائیه افغانستان، آقای عبدالله در ضیافت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز اشتراک می‌کند.

سخنرانی در مراکز پژوهشی در نیویارک نیز در آجندای سفر آقای عبدالله به نیوریارک جا داده شده است.

برعلاوۀ مقام‌های بلندپایه، صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه نیز رئیس اجرائیه افغانستان را در این سفر همراهی می‌کند.

سال گذشته، رئیس جمهور غنی، در اجلاس سالانۀ سازمان ملل متحد در نیویارک شرکت کرده بود.

XS
SM
MD
LG