لینک های دسترسی

Breaking News

قومندان امنیه دایمیرداد با ۱۳ سرباز کشته شد


مقام‌های افغان در میدان وردک و هرات از تلفات پولیس در این دو ولایت خبر داده اند.

مقام‌های محلی میدان وردک تأیید کردند که در حملۀ گروهی دیشب طالبان بر ولسوالی دایمیرداد این ولایت، سید یونس حسینی، فرمانده امنیه این ولسوالی و ده سرباز امنیتی دیگر کشته شده اند.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان وردک به رادیو آشنا_صدای امریکا گفت: "ناوقت دیشب طالبان بالای مرکز ولسوالی دایمیرداد حملۀ تهاجمی انجام دادند که در نتیجه قوماندان امنیه ولسوالی دایمیرداد به شهادت رسیده و حدود ده نفر از سربازان اردو و پولیس نیز کشته شده اند".

آقای منگل، افزود که صبح امروز نیروهای کمکی تازه نفس به ساحه اعزام شده و عملیات علیه مخالفین مسلح جریان دارد.

اما به گفتۀ اعضای شورای ولایتی میدان وردک، در گیری شدید در تعمیر مرکز ولسوالی دایمیرداد جریان دارد و اگر نیروهای کمکی به موقع نرسند، این ولسوالی سقوط می‌کند.

حاجی احمد جعفری، عضو شورای ولایتی میدان وردک در این باره به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت: "تمام پوسته‌های کمربندی مرکز ولسوالی دایمیرداد سقوط کرده و تعداد زیادی از نیروهای امنیتی افغان کشته شده اند و در صورت نرسیدن کمک نظامی ولسوالی به صورت کامل به دست طالبان سقوط می‌کند".

اما به گفتۀ مقام‌های محلی میدان وردک، خطر سقوط ولسوالی دایمیرداد رفع شده و نیروهای کمکی در حال انجام عملیات اند.

مقام‌های محلی میدان وردک گفته اند که در نبرد ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی دایمیرداد، حدود ۵۰ نفر از مخالفین مسلح دولت کشته شده و شمارشان زخمی شده اند. اما طالبان تا کنون دراین باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

دایمیرداد از ولسوالی‌های نسبتأ ناامن میدان وردک است که طالبان مسلح در ساحات مختلف آن حضور گسترده دارند.

تلفات پولیس در هرات

مقام‌های امنیتی ولایت هرات تأیید کردند که دیشب ده‌ها جنگجوی طالبان بر پوسته‌ای پولیس در منطقه "کِرشک" ولسوالی اوبه حمله کرده و قصد سقوط آن را داشتند؛ اما با ضد حملۀ نیروهای امنیتی مواجه شدند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی پولیس هرات گفت که پنج سرباز پولیس در این حملۀ طالبان کشته و سه تن زخمی شدند.

به گفتۀ وی، در این درگیری که تا بامداد امروز ادامه داشت، سه فرمانده طالبان با سه تن از افرادشان کشته شدند و پنج طالب نیز زخم برداشتند.

گروه طالبان تا اکنون در مورد درگیری‌های میدان وردک و هرات چیزی نگفته اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

  • 16x9 Image

    خلیل نورزایی - هرات

    خلیل نورزایی، خبرنگار رادیو آشنا صدای امریکا در ولایت هرات است.

XS
SM
MD
LG