لینک های دسترسی

Breaking News

مظاهرات مردم والی فراه را مجبور به استعفا کرد


محمد عارف شاه جهان پیش از این معاون ریاست امنیت ملی افغانستان بود

داکتر محمد عارف شاه جهان، والی فراه روز پنجشنبه با اشتراک در نشستی مطبوعاتی، رسماً از سمت‌اش استعفا داد و گفت دیگر نمی‌خواهد در پُست والی کار کند.

در این نشست مطبوعاتی رئیس شورای ولایتی فراه، رئیس کمیته ولایتی صلح و شماری از بزرگان قومی ولایت فراه نیز اشتراک داشتند.

داکتر شاه جهان، در این نشست مطبوعاتی گفت، به خاطر جلوگیری از تفرقه و آشوب بیشتر در ولایت فراه و ایجاد وحدت در بین مردم این تصمیم را گرفته است.

والی فراه ضمن پیشکش‌کردن استعفای خود به ریاست جمهوری و اداره ارگان‌های محلی، از رئیس جمهور غنی، خواست تا شخصی را به عنوان والی در این ولایت بگمارد که مورد حمایت و تأیید مردم فراه باشد.

والی فراه گفت، همان طوری که در شروع کارش به مردم فراه وعده سپرده بود، به دلیل عدم رضایت مردم این ولایت از نحوه کارکردش از مقامش کناره‌گیری می‌کند.

داکتر محمد عارف شاه جهان در حالی استعفا می‌دهد که در جریان یکماه اخیر ناامنی‌ها در ولایت فراه افزایش یافته و این موضوع با اعتراض مردم در این ولایت روبه‌رو شده است.

روز گذشته نیز صدها تن از شهروندان فراه با بستن بازارهای این ولایت تظاهرات کردند و خواهان برکناری والی، قوماندان امنیه و رئیس امنیت ملی این ولایت شدند.

داکتر محمد عارف شاه جهان از ماه حمل سال ۱۳۹۶ شمسی به عنوان والی فراه کارش را آغاز کرد و پیش از آن در ریاست امنیت ملی کار می‌کرد.

XS
SM
MD
LG