لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور غنی با وزیرخارجه پاکستان در ارگ دیدار کرد


شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در رأس یک هیأت بلند پایۀ دولت آن کشور، صبح امروز شنبه (۲۴ سنبله) به کابل، پایتخت افغانستان سفر کرد.

ریاست جمهوری افغانستان گفته است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور این کشور با وزیر خارجه پاکستان در ارگ دیدار کرد و در مورد صلح و ثبات در منطقه، مبارزه مشترک با تروریزم، تطبیق پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی و مسایل امنیتی با او گفتگو کرد.

در خبرنامه‌ای نشر شده از سوی دفتر مطبوعات ارگ، آمده است که در این دیدار، رئیس جمهور غنی، پلان عمل افغانستان و پاکستان را برای صلح و همبستگی مهم خوانده و گفته است که مؤثریت این پلان زمانی آشکار می‌شود که "به گونۀ کامل عملی و تطبیق" شود.

در این دیدار روی حمایت پاکستان از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها نیز صحبت شده است.

به گفته مقام‌های افغان، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه و صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان نیز با این مقام پاکستانی دیدار کرده اند.

صبغت الله احمدی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که آقای قریشی به دعوت صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه این کشور به کابل سفر کرده است.

پس از انتخابات در پاکستان و پیروزی عمران خان در آن، این نخستین سفر وزیر خارجه پاکستان به افغانستان است.

البته این سفر در حالی صورت می‌گیرد که از ۱۴ روز به این‌سو، قونسلگری پاکستان در شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار مسدود است.

XS
SM
MD
LG