لینک های دسترسی

Breaking News

مقام‌ها: گروهی دستگیر شد که کودکان را به مراکز انتحاری پاکستان می‌فرستاد


این گروه آدم‌ربا در مسیر ولسوالی آب‌بند و قره‌باغ بازداشت گردیده است

مقامات امنیتی در ولایت غزنی می‌گویند که یک گروه آدم‌ربا که در اختطاف ۲۵ طفل دست داشتند در این ولایت بازداشت شد.

قوماندانی امنیه غزنی می‌گوید که در این گروه چهار نفر ربایندگان شامل اند که ۲۵ طفل را از مناطق مختلف ولسوالی‌های این ولایت، به بهانۀ انتقال آنان به مراکز دینی پاکستان جمع‌آوری کرده بودند.

سمنوال محمدمصطفی مایار، سرپرست قوماندانی امنیه غزنی می‌گوید که اختطاف‌چیان می‌خواستند که این اطفال را به مراکز حملات انتحاری ( بای‌پاس کویته پاکستان) انتقال دهند که دیروز در مرز بین ولسوالی‌های آب‌بند و قره‌باغ غزنی به چنگ پولیس افتاده است.

آقای مایار، می‌افزاید "اکثریت این اطفال یتیم بوده و برای آنان مواد کیمیاوی داده شده که حالت روانی شان خوب نیست".

او می‌گوید، این اطفال از ولسوالی‌های ده یک، آب‌بند، قره‌باغ و اندر این ولایت اند که در بین دو موتر نوع تونس جابجا شده بودند.

به گفتۀ سرپرست قوماندانی امنیه غزنی، پس از بررسی‌های دقیق، این اطفال به خانواده‌های شان تسلیم داده خواهد شد.

ازسوی هم سرپرست قوماندانی امنیه غزنی از مردم این ولایت می‌خواهد تا برای تامین امنیت بیشتر این ولایت با پولیس غزنی همکار باشند.

غزنی از ولایات نسبتأ ناامن افغانستان است که گروه‌های هراس‌افگن و آدم‌ربا در آنجا فعالیت دارند. اخیراً برخی از باشندگان ولایت غزنی از افزایش آدم‌ربایی اظهار نگرانی دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG