لینک های دسترسی

Breaking News

دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات دوباره باز شد


دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات، پس از حدود دوهفته دوباره به کار آغاز کرد

مقام‌های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، تأیید کردند که این اداره پس از حدود دو هفته، دوباره به فعالیت آغاز کرد.

ذبیح سادات، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که کارمندان این اداره، امروز به دفتر آمده و کارشان را از سر گرفته اند.

او افزود: "امروز صبح، نیروهای امنیتی خیمه‌های تحصن معترضان را از مقابل دروازۀ دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات جمع کردند و همکاران ما به کارشان برگشته اند".

هواداران ملا تره‌خیل محمدی و برخی نامزدان حذف‌شدۀ ولسی جرگه، به تاریخ ۲۲ اسد، در واکنش به حذف نام‌های این کاندیدان، از فهرست نهایی نامزدان ولسی جرگه توسط کمیسیون شکایات انتخاباتی اعتراض کردند و دفتر کمیسیون انتخابات را در کابل بستند.

به گفتۀ سادات، در مدت نزدیک به دو هفته که دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات بسته بود، امور انتخاباتی با موانع و تأخیر همراه شده است.

هواداران نامزدان حذف‌شده پیش از این، برعلاوۀ کابل، دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات را در ولایات بدخشان، ننگرهار، کنر، تخار، بغلان، کندز، لوگر و پکتیا بسته بودند.

اما آقای سادات، گفت که هم‌زمان با بازگشایی دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات در کابل، دفاتر ولایات لوگر و کندز نیز دوباره به کار آغاز کرده اند؛ ولی در متباقی شش ولایت دیگر هنوز هم بسته است.

معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات، از حکومت افغانستان خواست که برای تسریع پیشبرد امور انتخابات – که اکنون با تأخیر مواجه شده است – دفاتر این کمیسیون را در ولایات باقی‌مانده دوباره باز کند.

در این حال، یک منبع به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که نیروهای امنیتی با رفتار خشونت‌آمیز تحصن‌کنندگان را متفرق ساخته و خیمه‌های تحصن شان را از مقابل دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات برچیدند.

XS
SM
MD
LG