لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار داعش به باشندگان غزنی: با طالبان همکاری نکنید


مقام‌ها در غزنی گفته اند، افراد نقاب پوش که خود را وابسته به داعش می‌دانند، به باشندگان قره باغ هشدار داده اند که با طالبان همکاری نکنند.

صاحب‌خان الهام، ولسوال قره باغ غزنی به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، که داعش به مردم این ولسوالی هشدار داده است، کسانی را که با طالبان همکاری کنند، سر می‌برند.

او افزود "در این نامه از مردم خواسته شده است که فرزندان شان را از صفوف طالبان بیرون کرده و بفرستند که شامل گروه داعش شوند".

برخی از اعضای شورای ولایتی غزنی نیز تأیید کردند که گروه داعش به تازگی فعالیت خود را در برخی ساحات این ولایت آغاز کرده است.

امان الله کامرانی، معاون شورای ولایتی غزنی گفت "بیست روز قبل نیز همچو نامه‌ای از سوی افرادی که خود را وابسته به گروه داعش گفته بودند، نشر شده بود و شب گذشته نیز این هشداریه‌ها در برخی ساحات نشر شده است".

گرچند حضور گروه داعش در ساحات از ولسوالی خاک افغان ولایت زابل قبلأ تأیید شده است و مقامات و ولسوال قره باغ گفته اند که این گروه ممکن به دلیل مجاورت با این ساحۀ ناامن، در قره باغ نیز فعالیت‌های خود را انجام دهد.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی در این باره به رادیوآشنا – صدای امریکا گفت "البته فعالیتی گروه داعش در غزنی تا کنون نداشته؛ اما برخی حلقات در تلاش ایجاد و ترس وحشت بین مردم استند و ممکن این نامه‌ها از سویی برخی گروه‌های تروریستی باشند که در تلاش ایجا وحشت بین مردم اند".

شورای ولایتی غزنی، از نهادهای امنیتی افغان خواست که اقدامات جدی برای از بین بردن گروه نو پای داعش در این ولایت انجام دهند.

در پاسخ به این خواست نمایندگان مردم، سخنگوی والی غزنی گفت، عملیات‌های مختلف برای سرکوب هراس‌افگنان در این ولایت جریان دارد و پس از این به هیچ گروهی اجازه فعالیت‌های هراس‌افگنانه داده نخواهد شد.

با این حال، برخی مقام‌های غزنی گفته اند که هشداریه‌ها در مناطق تحت کنترول طالبان پخش شده است؛ اما طالبان هنوز در این خصوص چیزی نگفته اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG