لینک های دسترسی

Breaking News

مقام‌ها: مسؤول جلب و جذب داعش در غزنی بازداشت شد


مقام‌های امنیتی ولایت غزنی می‌گویند که مسؤول جلب و جذب گروه دولت اسلامی، (داعش) را صبح امروز در این ولایت بازداشت کرده اند.

فرماندهی امنیه غزنی ادعا دارد که ملا ادریس، مشهور به ملا ابوذر، قبلأ در ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار با گروه داعش همکاری داشت و هم اکنون نیز مسؤولیت جلب و جذب جوانان را به این گروه در ولایات کندز، ننگرهار و غزنی برعهده داشت.

سمونوال فرید احمد مشعل، فرمانده امنیه ولایت غزنی می‌گوید: "ملا ادریس لیسانس دارد و یک فرد باسواد است. او دواخانه دارد و خوشبختانه توسط پولیس دستگیر شد و یک تعداد افراد دیگر نیز زیر تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارند تا دستگیرشوند".

مقام‌های امنیتی غزنی می‌گویند که ملا ابوذر از ده روز بدینسو در مرکز شهر غزنی و شماری از ولسوالی‌های این ولایت مصروف جذب جوانان در صفوف گروه داعش بود.

در سال‌های اخیر این نخستین بار است که یک عضو گروه داعش در ولایت غزنی را نیروهای امنیتی افغان بازداشت کرده اند.

پیش از این مقام‌ها تحرکات گروه افراد وابسته به داعش را در ولسوالی‌های خاک افغان زابل و شاه جوی این ولایت تأیید کرده بودند.

با آن که بارها از تحرکات افراد داعش در ولایت غزنی از سویی اعضای شورای ولایتی و برخی مقامات پشین این ولایت اظهار نگرانی شده است؛ اما فرمانده امنیه غزنی حضور افراد گروه داعش را در این ولایت رد می‌کند.

غزنی از ولایات ناامن کشور است که با ولسوالی شاه جوی و خاک افغان ولایت زابل هم‌مرز واقع شده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG