لینک های دسترسی

Breaking News

تأکید مقام‌های افغان و اندونیزیایی در زمینۀ گفتگوهای صلح


مقام‌های افغان در دیدار با رتنو مارسودی، وزیر خارجۀ اندونیزیا در کابل، بر همکاری آن کشور در بخش‌های مختلف، به ویژه گفتگوهای صلح تأکید کرده اند.

خانم رتنو مارسودی وزیر امور خارجۀ اندونیزیا در رأس هیأتی بلندپایه به کابل سفر کرده و با مقام‌های افغان دیدار کرده است.

ارگ اعلام کرد که این مقام اندونیزیایی صبح روز دوشنبه با رئیس جمهور غنی و کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح در ارگ روی همکاری‌های دو کشور در بخش گفتگوهای صلح صحبت کرده است.

بر بنیاد اعلامیه‌ای ارگ، محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان گفته است "حکومت افغانستان علاقمند است که از تجارب مثبت اندونیزیا در عرصۀ صلح پایدار استفاده نماید و مسئولین شورای عالی صلح در سفر قریب الوقوع شان به آن کشور، بحث های مفصل در این خصوص خواهند داشت که چگونه از تجارب اندونیزیا در زمینه استفاده صورت گیرد؟".

همچنان، رئیس جمهور افغانستان بر گسترش نشست‌های علمای دینی افغان و اندونیزیایی در این دیدار تأکید کرده است.

محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح افغانستان نیز گفته است که این کشور علاقه دارد تا از تجارب اندونیزیا در بخش صلح پایدار استفاده کند.

در این دیدار، خانم رتنو مارسودی، وزیر امور خارجه اندونیزیا با اشاره به دوستی دیرینۀ دو کشور، از گسترش همکاری‌های مردم، علمای دینی و حکومت اندونیزیا با افغانستان اطمینان داده است.

او برعلاوۀ همکاری اندونیزیا در توانمندسازی زنان افغان، گفته است که کشورش در روند گفتگوهای صلح افغانستان، آمادۀ هرگونه همکاری می‌باشد.

این اولین سفر یک مقام بلندپایه اندونیزیایی، پس از ۵۷ سال به افغانستان است.

XS
SM
MD
LG