لینک های دسترسی

Breaking News

رادیوی داعش در ننگرهار هدف قرار گرفت


عملیات نیروهای امنیتی افغان برضد داعش در ننگرهار یک ماه قبل از سر گرفته شده است
عملیات نیروهای امنیتی افغان برضد داعش در ننگرهار یک ماه قبل از سر گرفته شده است

وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید، نیروهای امنیتی افغان در ۲۴ ساعت گذشته، در ولسوالی‌های نازیان و اچین، بر مواضع داعش حمله‌های هوایی را انجام داده اند که علاوه‌ بر کشته‌شدن ۳۴ جنگجوی داعش، یک دستگاه رادیویی آن گروه به نام خلافت اسلامی نیز از بین برده شده است.

وزارت داخلۀ افغانستان در مورد رادیوی داعش جزئیات بیشتر ارائه نکرده است.

هنوز روشن نیست که در نتیجۀ آن عملیات دستگاه رادیوی داعش چقدر آسیب دیده است. در گذشته نیز نیروهای امنیتی افغان از انهدام دستگاه رادیوی داعش خبر داده بودند؛ اما بار دیگر رادیوی خلافت داعش، بار دیگر نشرات خود را از سر گرفت.

از سوی دیگر دگرمن شیرین‌آقا فقیری، سخنگوی قول اردوی ۲۰۱سیلاب در شرق افغانستان به صدای امریکا گفت، در ۲۴ ساعت گذشته، در نتیجۀ عملیات‌هایی در ولسوالی نازیان و اچین، ۳۱ جنگجوی داعش کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

به گفتۀ وی، ۲۹ داعشی در مامند دره ولسوالی اچین کشته و دو تن زخمی شدند، همچنان دو داعشی در ساحه سپینه‌ژی در درگیری کشته شدند و یک تن دیگر زخم برداشت.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که هم‌اکنون عملیات‌ها برضد داعش در اچین و ولسوالی‌های هم‌جوار آن جریان دارد که به گفتۀ وی نیروهای حکومتی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته اند.

شام گذشته، ریاست جمهوری افغانستان در خبرنامه‌ای، کشته‌شدن عبدالحسیب سرکردۀ گروه داعش را در افغانستان تأیید کرد.

در خبرنامه گفته شده است که عبدالحسیب در ولایت ننگرهار کشته شده است.

سخنگوی والی ننگرهار با اشاره به تلفات داعش در آن ولایت گفت "از قوماندانان داعش یک قومندان مهم آنها عبدالحسیب نام داشت. او در هفتم ثور در نتیجۀ عملیات قوای داخلی ما در ننگرهار در جریان عملیات حمزه کشته شده است.تا اکنون در ننگرهار دستِ‌کم ۷۰۰ تن از اعضای داعش کشته و مجروح شده اند که در آن قومندانان مهم داعش هم شامل اند".

حکومت افغانستان از یک ماه به این طرف عملیاتی را برای سرنگونی داعش زیر نام "حمزه" در ولایت ننگرهار آغاز کرده است.

مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو می‌گوید که در عملیات کنونی در ننگرهار، با نیروهای افغان همکاری می‌کنند.

باشندگان ولسوالی اچین، با استقبال از ادامۀ عملیات بر ضد داعش می‌گویند، بیشتر مخفیگاه‌های این گروه در اچین نابود گردیده و بیشتر مناطق تحت کنترول آنان توسط نیروهای کماندوی افغان تصفیه شده است.

XS
SM
MD
LG