لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری در جلریز سبب مسدود شدن شاهراه کابل - بامیان شده است


مقام‌ها در ولایت میدان وردک گفته اند که حوالی ساعت ۲:۰۰ شب گذشته جنگویان طالب، بر چندین پوستۀ پولیس محلی در ولسوالی جلریز این ولایت حمله کردند و هنوز درگیری ادامه دارد.

شماری از رانندگان شاهراه کابل - بامیان، گفته اند که از حوالی ساعت ۶:۰۰ صبح امروز جمعه (۱ سرطان) تاکنون بیش از یک‌صد موتر مسافربری در درۀ جلریز منتظر باز شدن شاهراه اند.

عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت که در حال حاضر نیز درگیری شدید میان نیروهای افغان و طالبان مسلح در پوسته‌های شاهراه نمبر۲ جریان دارد ونیروهای افغان به دلیل آتش بس، حالت دفاعی دارند.

آقای منگل گفت "یک موتر نوع فلانکوچ مسافر بری نیز با ماین کنار جاده مخالفین تصادم کرده اما تعداد تلفات مشخص نیست ولی گفته می‌شود که در نتیجه بیش از۱۰ مسافر ملکی، کشته وزخمی شده اند".

به گفته مقام‌های محلی ولسوالی جلریز، یک پوستۀ پولیس محلی در ساحۀ اسماعیل خیل جلریز، به دست طالبان سقوط کرده و در مورد وضعیت سربازان این پوسته، هنوز آگاهی ندارند.

نقیب‌الله حیدری، ولسوال جلریز به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت "ما نیروهای کماندو را خواستیم اما هنوز در ساحه نرسیده جنگ شدید بالای ۱۱ پوستۀ ما در مسیر شاهراه کابل - بامیان جریان دارد و مسیر شاهراه بروی ترافیک مسدود است".

ولسوال جلریز گفت که در این درگیری‌ها ۵ مخالف مسلح کشته و نزدیک به ۱۰ تن آنان زخمی شده اند؛ اما از تلفات نیروهای امنیتی افغان، به دلیل ادامۀ درگیری شدید، آمار دقیق ندارند.

طالبان تا کنون دراین باره اظهار نظر نکرده اند.

جواد، رانند موتر مسافر بری که در مسیر شاهراه گیرمانده است به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت "در هردو طرف ولسوالی جلریز میدان وردک، حدود ۱۲۰موتر گیرمانده ودر مسیر راه هوتل نیست مسافرین تشنه وگرسنه منتظر باز شدن راه اند".

از مسیر شاهراه نمبر۲، در امتداد ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک، روزانه صدها موتر مسافر بری از ولایات دایکندی، غور وبامیان به کابل رفت وآمد دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG