لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه کابل – کندهار برای موترهای تیزرفتار باز است


مقام‌های محلی ولایت میدان‌وردک، می‌گویند که شاهراه کابل – کندهار از عصر دیروز باز شد و کار اعمار پلچک‌های تخریب‌شده نیز در ولسوالی سیدآباد این ولایت نیز آغاز شده است.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان‌وردک به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید که طالبان شنبه شب یک پلچک را در ولسوالی سید آباد این ولایت انفجار داده بود و بخش‌هایی شاهراه را نیز ماین‌گذاری کرده بودند.

آقای منگل، می‌گوید: "نیروهای امنیتی یک راه فرعی را برای رفت و آمد موترها آماده کرده و پلچک نیز دوباره اعمار می‌شود".

شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که این شاهراه تنها به روی موترهای تیزرفتار باز شده است.

حاجی بهاءالدین، یکی از مسؤولین شرکت ترانسپورتی احمدشاه بابا، می‌گوید: "پلچک ها در شاهجوی زابل، در مقر و قره باغ غزنی و ولسوالی سیدآباد میدان‌وردک تخریب شده و موترهای کلان رفت آمد کرده نمی‌توانند؛ اما موترهای تیز رفتار رفت وآمد می‌کنند".

اما احمدخان سیرت، مدیر مطبوعاتی پولیس غزنی می‌گوید که بس‌های مسافربری و موترهای باربری، به دلیل تخریب پلچک‌ها به سختی شاهراه کابل – کندهار را طی می‌کند.

طالبان یک شب قبل بر مرکز ولسوالی سیدآباد میدان‌وردک هجوم بردند که به گفتۀ مقام‌ها، قوماندان امنیه و شش سرباز امنیتی در آن حمله کشته شدند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG