لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه کابل - کندهار دوباره به روی ترافیک باز شد


مقام‌های محلی ولایت میدان وردک می‌گویند که شاهراه کابل – کندهارناوقت دیروز دوباره به روی ترافیک باز شده است.

شاهراه کابل – کندهار دو روز قبل در ساحۀ ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک از اثر انفجار یک پلچک توسط مخالفین مسلح دولت، مسدود شده بود.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان وردک به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت "شاهراه ناوقت روز سه شنبه به روی ترافیک باز شد و موترها به سمت جنوب کشور و کابل حرکت کردند".

نمایندگی‌های شرکت‌های ترانسپورتی در کندهار و کابل نیز بازشدن شاهراه نمبر ۱ را تأیید کردند.

حاجی احمدالله، یکی از مسؤولان شرکت احمدشاه ابدالی به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت: "تقریبأ شام روز گذشته شاهراه نمبر ۱ به روی ترافیک باز شد و موترهای ما اجازه یافتند که مسافرین را انتقال دهند".

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان دیروز در صفحۀ توییتر خود نوشته بود که شاهراه نمبر ۱ را آنان به خاطر جلوگیری از فعالیت‌های دولت بسته اند.

اما گروه طالبان امروز در این باره چیزی نگفته است.

شاهراه کابل – کندهار یکی از شاهراه‌های مهم افغانستان است که کابل را با بیش از ۱۴ ولایت وصل می‌سازد. در گذشته نیز این شاهراه در امتداد ولایات میدان وردک، غزنی و زابل به دلیل حملات مخالفین مسلح و تخریب پلچک‌ها مسدود شده بود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG