لینک های دسترسی

Breaking News

گارنیزیون کابل: کسی اجازۀ حمل اسلحۀ سنگین را در شهر ندارد


گارنیزیون کابل، عملیات بازرسی وسایط زرهی و شیشه سیاه و جواز حمل اسلحه را به روز چهارشنبه آغاز کرد
گارنیزیون کابل، عملیات بازرسی وسایط زرهی و شیشه سیاه و جواز حمل اسلحه را به روز چهارشنبه آغاز کرد

گارنیزیون کابل امروز چهارشنبه بازرسی جواز حمل اسلحه، موترهای شیشه سیاه و زرهی و توقف وسایط دارای پلیت جعلی را با ایجاد پوسته‌های تلاشی در این شهر آغاز کرد.

گارنیزیون کابل گفته است که این مأموریت با هماهنگی فرماندهی عمومی گارنیزیون، قوماندانی زون ۱۰۱ آسمایی، فرقه ۱۱۱ اردوی ملی و ریاست عمومی مبارزه با تروریزم وزارت داخله به پیش برده می‌شود.

این نهاد امنیتی در اعلامیه‌ای گفته است، این عملیات به منظور تامین امنیت شهر کابل، جلوگیری از تردد افراد مسلح غیرمسؤول، وسایط شیشه سیاه و زرهی و موترهای دارای پلیت غیرمعیاری – که سبب نگرانی شهروندان شده – راه‌اندازی شده است.

گارنیزیون کابل به آن کسانی که هنگام گشت و گذار در شهر راکت "آر.پی.جی"، ماشیندار "پیکا" و یا هم اسلحه غیرقانونی، موترهای شیشه سیاه و زرهی را با خود دارند، هشدار داده است که این کار خلاف قانون است و هیچ کس اجازه حمل و نگهداری اسلحه سنگین و نیمه‌ سنگین را ندارد.

بر بنیاد اعلامیۀ گارنیزیون کابل، کسانی که جواز حمل اسلحه را دارند و مدت اعتبار آن تا شش ماه دیگر ختم می‌شود، باید در جریان شش ماه جواز حمل اسلحۀ شان را تمدید کنند.

در شهر کابل، برعلاوۀ شماری از مقام‌های حکومتی و اعضای شورای ملی، شمار زیادی از زورمندان و مقام‌های پیشین حکومت، هنگام تردد کاروان‌های تعقیبی شان، اسلحه سبک و سنگین را حمل می‌کنند.

بر اساس معلومات وزارت داخلۀ افغانستان، در جریان ۱۷ سال گذشته، برای بیش از ۹۰هزار تن جواز حمل اسلحه توزیع شده است؛ اما این وزارت می‌پذیرد که افراد بیشتر از این رقم با خود اسلحه حمل می‌کنند.

گارنیزیون کابل پیش نیز عملیاتی را برضد حمل اسلحۀ غیرقانونی، وسایط دارای نمبرپلیت‌های غیرقانونی و شیشه سیاه اقدام کرده بود که به گفتۀ شهروندان کابل، برای مدت کوتاهی جلو حمل اسلحۀ غیرقانونی، تردد موترهای شیشه سیاه و پلیت جعلی شده بود.

گارنیزیون کابل، از مالکان اسلحه و موترهای شیشه سیاه زرهی خواسته است که هنگام بازرسی در پوسته‌ها، با نهادهای امنیتی همکاری کنند.

XS
SM
MD
LG