لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز عملیات جلوگیری از جرایم جنایی در کابل؛ ۱۸ تن بازداشت شدند


در پی شکایت باشندگان کابل از دزدی، سرقت‌های مسلحانه و رهزنی، وزارت داخله افغانستان برای جلوگیری از وقوع چنین رویدادها عملیات گسترده را در این شهر آغاز کرده است.

مروه امینی، معاون سخنگوی این وزارت به صدای امریکا گفت که این عملیات از شام هشتم جنوری (۱۸ جدی) به این طرف در حوزه‌های مختلف شهر کابل آغاز شده که تا اکنون ۱۸ تن را به اتهام حمل اسلحه و آزار و اذیت مردم بازداشت شده اند.

او افزود: "این عملیات تا زمانی ادامه می‌یابد که شکایت‌های مردم کاهش یابد و تمام این مجرمین، چپاولگران و اوباشان گرفتار شوند".

به گفتۀ خانم امینی، در این عملیات مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله نیز حضور داشت و از اقدامات پولیس نظارت می‌کرد.

این عملیات در حالی راه اندازی شده است که در این اواخر، نقاط مختلف شهر کابل شاهد افزایش دزدی‌های مسلحانه، رهزنی، آزار و اذیت مردم و حتا چندین مورد قتل بوده است.

سه روز پیش، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان، معاون امنیت ملی و فرمانده امنیه کابل را فراخواند و بر بازنگری برنامه‌های پیشگیرانۀ نهادهای امنیتی برای مبارزه با جرایم جنایی تاکید کرد.

آقای دانش هرگونه کم‌توجهی و سهل‌انگاری برای تامین امنیت شهروندان کابل و رسیدگی به مطالبات آنان را در خصوص جلوگیری از افزایش جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه و رهزنی، غیرقابل قبول خواند.

با این حال، آمار وزارت داخله نشان می‌دهد که در ماه روان خورشیدی، پولیس ۱۹۳ فرد مسلح با اسلحه گرم و سرد را به اتهام جرایم مختلف بازداشت و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده است.

XS
SM
MD
LG