لینک های دسترسی

Breaking News

ناتو در مورد تلفات ملکی در کندز تحقیق می‌کند


عکس آرشیف
عکس آرشیف

مأموریت حمایت قاطع در افغانستان گفته است که در مورد اتهام‌های وارده بر نیروهای خارجی مبنی بر تلفات افراد ملکی در شمال‌ افغانستان تحقیق می‌کند.

روز گذشته، برخی از اعضای شورای ولایتی کندز ادعا کرده بودند که در یک عملیات هوایی نیروهای خارجی در ولسوالی چهاردرۀ این ولایت، بیش از ده غیرنظامی کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شده اند.

بر بنیاد ادعای این نمایندگان مردم، سه روستا در ولسوالی چهاردره هدف حملات هوایی نیروهای خارجی قرار گرفته است. اما مقام‌های دولتی در کندز، این ادعا را رد کرده اند.

با این حال حمایت قاطع در خبرنامه‌ای تأکید کرده است "ما تأیید می‌کنیم که روز گذشته یک عملیات در ولایت کندز انجام شده است، نیروهای حمایت قاطع تمام اتهام‌های واردشده در مورد تلفات افراد ملکی را جدی می‌گیرد و بررسی‌هایی در این باره انجام می‌گردد".

از سوی دیگر، جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز یکشنبه تأیید کرد که عملیاتی در ولسوالی چهاردرۀ کندز انجام شده است؛ اما هنوز تلفات ملکی در جریان آن عملیات تأیید نشده است.

جنرال وزیری، افزود "وزیر دفاع ملی امروز صبح امر دادند به قوماندان قول اردو و یا هیأت را توظیف کردند که موضوع را آنجا ببینند، اگر راستی مردم ملکی در آنجا شهید شده باشند، آن را ببینند و موضوع را بررسی کنند. تا حال مگر قوماندان فرقه و قوماندان لوا این را قبول نکرده است".

با اعلام ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در مورد افغانستان و آسیای جنوبی، حملات هوایی نیروهای خارجی به ویژه امریکایی افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG