لینک های دسترسی

Breaking News

ناتو در تأمین امنیت انتخابات افغانستان همکاری می‌کند


مقام‌های مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، گفته اند که برای تأمین امنیت انتخابات با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همکاری خواهند کرد.

شام روز گذشته جلسۀ نهایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در مورد تأمین امنیت انتخابات پارلمانی در ارگ برگزار شد.

دفتر مطبوعاتی ارگ، با نشر خبرنامه‌ای به نقل از جنرال اندریو پوپاس، یک مقام ارشد نظامی مأموریت حمایت قاطع گفته است: "تمام امکانات دست داشته خویش را در اختیار ارگان‌های امنیتی و دفاعی افغانستان به منظور تامین امنیت و برگزاری انتخابات خوب قرار می‌دهیم".

همچنان جنرال پوپاس، اطمینان داده است که برای تطبیق پلان امنیتی انتخابات، به صورت "همه‌جانبه" همکاری می‌کنند.

در این نشست، گلاجان عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان گفته است که امنیت نامزدان و رأی‌دهندگان باید تأمین شود و باید در مقابل کسانی که روند انتخابات را اخلال می‌کنند، اقدامات جدی صورت گیرد.

لوی پاسوال اخترمحمد ابراهیمی، معین ارشد امنیتی وزارت داخله و سترجنرال محمدشریف یفتلی، لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان، به رئیس جمهور و کمیسیون مستقل انتخابات، اطمینان داده اند که امنیت پروسۀ انتخابات با توجه به طرح و پیشنهادات امنیتی، تأمین خواهد شد.

این در حالی است که حدود دوهزار مرکز رأی‌دهی به دلیل تهدیدهای امنیتی بسته خواهند ماند و شمار مراکز رأی‌دهی از بیش از هفت‌هزار مرکز به پنج‌هزار و یکصد مرکز تقلیل یافته است.

XS
SM
MD
LG