لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر خارجه پاکستان فردا به کابل می‌رود


قرار است که شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان فردا شنبه (۲۴ سنبله) برای گفتگو با مقام‌های افغانستان روی مسایل مختلف به کابل پایتخت این کشور سفر کند.

صبغت الله احمدی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که آقای قریشی به دعوت صلاح الدین ربانی، همتای افغان‌ش در رأس یک هیأت بلند پایۀ دولتی به این کشور سفر می‌کند و قرار است که با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه و آقای ربانی، وزیر خارجه افغانستان دیدار کند.

آقای احمدی افزود که در جریان این سفر، مقام‌های دو کشور روی روابط دوجانبه، مسایل امنیتی، سیاسی، روابط اقتصادی و پیشرفت‌های که در زمینۀ عملی شدن پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی صورت گرفته و یا قرار است صورت گیرد، صحبت خواهند کرد.

این مقام حکومت افغانستان گفت که این کشور پس از برنده شدن عمران خان در انتخابات پاکستان، برای بهبود روابط میان دو کشور امیدوار است.

او گفت "انتظار ما زیاد است، چون آقای عمران خان، چند مورد را که ذکر کردند، یکی آن این بود که امنیت پاکستان به امنیت افغانستان وابسته است و امنیت دو کشور به همدیگر بسیار وابسته است، بنأ ما انتظار داریم که پاکستان، حداقل با حکومت جدید به تعهداتش عمل کند".

پس از انتخاب شدن عمران خان به عنوان صدراعظم پاکستان این نخستین سفر وزیر خارجه آن کشور به افغانستان است.

انتظار می‌رود که در جریان دیدار آقای قریشی از کابل، روی مبارزه با قاچاق مواد مخدر و حمایت از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها نیز صحبت شود.

XS
SM
MD
LG