لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: پاکستان به ولسوالی سپیرۀ خوست حمله هوایی کرده است


مقام‌های افغان می‌گویند که نظامیان پاکستانی حملات هوایی و راکتی را بر ولسوالی سپیرۀ خوست انجام داده که در نتیجه چهار غیرنظامی کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند.

سمونوال سید احمد بابازی، فرمانده امنیه خوست به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این حملات ساعت ۹ شب گذشته بر مناطق سور کندو، پڅی میلی، خره وره و کانی ولسوالی سپیره انجام شده است.

به گفتۀ وی، در این حملات برعلاوۀ تلفات غیرنظامیان، هشت منزل مسکونی نیز ویران شده و ۲۰ موتر از بین رفته است.

محمدعظیم مجاهد، ولسوال سپیره به صدای امریکا گفت که دو روز قبل نیز، در کنار حملات راکتی، هلیکوپترهای پاکستانی بر این مناطق حملات هوایی را انجام داده اند.

به گفتۀ آقای مجاهد، این حملات از ساعت ۲ پس از چاشت آغاز شد و تا ساعت ۹ دیشب ادامه یافت.

او روشن نساخت که نیروهای امنیتی افغان واکنش نشان داده اند یا خیر؛ اما تایید کرد که تمام نهادهای امنیتی از این حملات اطلاع یافته اند.

این در حالی است که وزارت خارجۀ پاکستان دیروز چهارشنبه، شارژدافیر سفارت افغانستان را در اسلام‌آباد فراخوانده است.

این وزارت در اعلامیه‌ای گفته است که در نتیجۀ حملات شورشیان از خاک افغانستان بر مناطق سرحدی پاکستان، سه سرباز اردوی آن کشور کشته و هفت تن دیگر زخمی شده اند.

به گفتۀ وزارت خارجۀ پاکستان نیروهای نظامی این کشور هنگامی که در مربوطات وزیرستان جنوبی مشغول نصب کتاره بودند، هدف حمله قرار گرفتند.

اعلامیه گفته است که نظامیان این کشور حمله را عقب زده و بر مهاجمان تلفات وارد کرده است. همچنان وزارت خارجه پاکستان ادعا کرده که افراد مهاجم دوباره به خاک افغانستان برگشته اند.

XS
SM
MD
LG