لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو: امریکا در افغانستان حضور دایمی نمی‌خواهد


مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده در مورد گفتگوهای صلح با طالبان گفته است که امریکا می‌خواهد هرچه زودتر سربازانش را از افغانستان بیرون کند.

آقای پمپیو در ایالت اندیانا در نشستی که در مورد پالیسی خارجی امریکا صحبت می‌کرد، گفت که جنگ افغانستان بیش از ۱۸ سال به درازا کشیده و کودکانی که در هنگام آغاز جنگ متولد شدند، اکنون جوان شده اند.

او گفت: "حقیقت این است که امریکا حضور دایمی در افغانستان نخواسته و تمام جوانب به این موضوع آگاه اند که اکنون زمان رفتن به جلو فرا رسیده است."

آقای پمپیو افزود: "هدایت او (رییس جمهور ترمپ) به من و همکارانم این است که ما خواهان برگشت افراد ما به هر اندازۀ که زیاد ممکن باشد، استیم و این کار را هم یقینی می‌کنیم که از خاک آن کشور بر امریکا حملات دهشت‌افگنی انجام نشود."

وزیر خارجۀ ایالات متحده از سربازانی که در افغانستان وظیفه اجرا کرده اند، سپاسگزاری کرد و گفت که خدمات آنها ستودنی است.

وزیر خارجۀ ایالات متحده در حالی چنین اظهاراتی را بیان می‌کند که گفتگوها با نمایندگان طالبان در قطر جریان دارد و دو جانب امیدوار اند که به زودی به نتیجۀ نهایی برسند.

اما دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا، یک روز قبل گفت که برای بیرون‌ شدن نیروهای خارجی از افغانستان زمان‌بندی مشخصی وجود ندارد و امریکا نیز برای خروج نظامی از افغانستان عجله ندارد.

XS
SM
MD
LG