لینک های دسترسی

Breaking News

عربستان سعودی مناسک حج عمره را تعلیق کرد


حکومت عربستان سعودی اعلان کرده است که به خاطر نگرانی از گسترش کروناویروس، مناسک حج عمره را امسال موقتاً به تعلیق در آورده است.

اعلامیۀ رسمی حکومت عربستان که روز چهارشنبه چهارم مارچ (۱۴ حوت) در مورد تعلیق عمرۀ امسال نشر شد، نگرانی‌هایی را در مورد اخلال مناسک حج فرضی امسال نیز خلق کرده است.

مقام‌های سعودی هفتۀ گذشته از تعلیق مناسک حج عمره به زایران خارجی خبرداده بود. اما تصمیم تازه شهروندان سعودی را نیز از انجام حج عمره باز می‌دارد.

کروناویروس تا کنون در ۸۱ کشور جهان به شمول برخی کشورهای اسلامی گسترش یافته و از زمان شیوع آن از شهر ووهان چین در دسمبر گذشته تا کنون منجر به مرگ ۳۲۱۹ نفر و ابتلای بیش از ۹۴ هزار نفر شده است.

حکومت عربستان سعودی گفته است که از آنجاییکه همه ساله میلیون‌ها مسلمان از سرتاسر جهان در مناسک حج عمره شرکت می‌کنند، تصمیم تعلیق حج عمره می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه در جلوگیری از گسترش کروناویروس داشته باشد.

رسانۀ دولتی عربستان سعودی همچنین گزارش داده است که تمام شهروندان و کسانیکه در عربستان سعودی اقامت دارند و در دو هفتۀ اخیر به کشورهای حوزۀ خلیج فارس رفته اند، مکلف اند که به دولت گزارش دهند.

همچنین حکومت عربستان سعودی از ورود گردشگرانی را به عربستان سعودی منع کرده است که در روزهای اخیر از کشورهایی دیدن کرده اند که در آن کروناویروس شیوع یافته است.

XS
SM
MD
LG