لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ تهاجمی طالبان بر پوسته‌های امنیتی در فاریاب


مقام‌های محلی فاریاب می‌گویند که در پی حمله گروهی طالبان بر پوسته‌های امنیتی در ولسوالی المار این ولایت نُه تن از نیروهای طرفدار دولت کشته شده اند.

صالح محمد صالح، ولسوال المار فاریاب، به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید که درگیری میان طالبان و نیروهای دولتی در منطقه "چغاتک" این ولسوالی ساعت هشت دیشب آغاز گردید که تا ساعت پنج صبح امروز ادامه داشت.

او می‌افزاید "صدها تن از طالبان ساعت ۹ شب گذشته بالای پوسته‌های امنیتی منطقه چغاتک ولسوالی المار حمله کردند که این درگیری تا ساعت پنج صبح امروز ادامه داشت و در نتیجه درگیری‌ها متأسفانه نُه تن از نیروهای خیزش مردمی و پولیس کشته شدند و پانزده تن دیگر زخم برداشته اند".

همچنان وزارت دفاع افغانستان در خبرنامه‌ای گفته است که چهار سرباز اردو در یک حمله‌ای طالبان در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب کشته شده و پنج تن دیگر زخم برداشته اند.

درهمین حال کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب می‌گوید که در جریان درگیری ها یازده تن از طالبان کشته شده و هشت تن دیگر این گروه زخم برداشته اند.

به قول یورش ملا محمد حفیظ، یکی از فرماندهان ارشد گروه طالبان نیز شامل کشته‌شدگان است.

هرچند سخنگوی پولیس فاریاب آمار تلفات نیروهای دولتی را مشخص نساخت؛ اما تأیید کرد "شماری از نیروهای امنیتی نیز کشته شده...این نیروها شامل قطعات خاص پولیس، پولیس ملی و پولیس سرحدی و نیروهای خیزش مردمی می‌باشند".

درهمین حال ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان در پیامی ادعا کرده است که در حمله گروهی سه پوسته امنیتی را تصرف و نُه مامور امنیتی را کشته اند.

مقام‌های امنیتی در مورد این ادعا طالبان چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG