لینک های دسترسی

Breaking News

شش پولیس محلی در حملۀ هوایی ناتو در بادغیس کشته شد


Afghan local police (ALP) sitting at the back of a truck drive past a checkpoint at Chardara district, in Kunduz province, Afghanistan, June 23, 2015.
Afghan local police (ALP) sitting at the back of a truck drive past a checkpoint at Chardara district, in Kunduz province, Afghanistan, June 23, 2015.

مقام‌های محلی بادغیس در غرب افغانستان گفتند که نیروهای حمایت قاطع، پولیس محلی را در ولسوالی آب‌کمری این ولایت هدف حملات هوایی قرار داده که در نتیجه شش پولیس محلی کشته شده اند.

عبدالغفور ملک‌زی، والی بادغیس به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که این سربازان پولیس محلی برای کمک به قوای افغان به منطقه "سنگ خِرس" ولسوالی آبکمری اعزام شده بودند.

آقای ملک‌زی افزود که این نیروهای پولیس محلی لباس شخصی به تن داشتند و نخست به صورت اشتباهی از فراز یک تپه بر سربازان اردوی ملی در این منطقه گلوله‌باری کردند که چهار سرباز اردوی ملی در این حادثه زخمی شدند.

او گفت که به دنبال این گلوله‌باری؛ طیاره‌های نیروهای ایتالیایی محل حضور پولیس محلی را هدف بمباردمان قرار دادند که در نتیجه شش سرباز پولیس محلی کشته شده اند.

به گفتۀ وی، برای تحقیقات بیشتر و مشخص‌شدن این موضوع که چرا پولیس محلی با لباس شخصی بر سربازان اردوی ملی تیراندازی کرده اند؛ هیأتی حقیقت‌یاب را به منطقه اعزام کرده اند.

تا به حال نیروهای حمایت قاطع در غرب افغانستان در این مورد ابراز نظری نکرده اند.

حمله بر یک مرکز رأی‌دهی

مقام‌ها در ولایت بادغیس تأیید کردند که دیشب جنگجویان طالبان، بر یک مرکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در منطقه "لامان" در سی کیلومتری شهر قلعه نو مرکز این ولایت حمله کردند.

عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس، به رادیو آشنا - صدای آمریکا گفت که طالبان با حمله بر مواضع قوای افغان در یک مرکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان، هشت سرباز اردوی ملی را کشته و سه تن دیگر را زخمی کرده اند.

رئیس شورای ولایتی بادغیس، افزود که در این درگیری چندین ساعته همچنان یک سرباز اردوی ملی لادرک شده است.

آقای بیگ، در ادامه از کشته‌شدن یک پولیس ملی در ولسوالی مُغور بادغیس در درگیری با افراد گروه طالبان و پیوستن ۱۵ تن از نیروهای خیزش مردمی به سرگروپی حافظ گلبدین در ولسوالی قادس به گروه طالبان نیز خبر داد.

هرچند فیض‌محمد میرزازاده، معاون والی بادغیس، نیز وقوع درگیری بین قوای افغان و افراد طالبان را تأیید کرد؛ اما گفت که از تلفات این درگیری‌ها آمار ندارد.

گروه طالبان نیز با نشر خبرنامه‌ای، گفته اند که دو پوسته قوای افغان را به کنترول خود در آورده و نُه منسوب افغان را کشته و زخمی کرده و یک تن دیگر را به اسارت گرفته اند.

چندی پیش نیز طالبان مسلح با حمله بر یکی از مراکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در منطقه "باغبان" شهر قلعه نو نُه سرباز اردوی ملی را کشته و دو تن دیگر را زخمی کرده بودند.

XS
SM
MD
LG