لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان بر ولسوالی گرشک هلمند حمله کردند


مقام‌ها گفته اند که طالبان حملات شان را با انجام سه حملۀ موتربم انتحاری آغاز کردند

مقام‌های امنیتی در ولسوالی گرشک هلمند گفته اند، حملۀ گستردۀ طالبان بر این ولسوالی را عقب زده اند؛ اما هنوز هم نبرد جریان دارد.

مقام‌های امنیتی گفته اند، نخست جنگجویان طالب، بر یک کمربند امنیتی ولسوالی گرشک سه حمله موتربم انتحاری را انجام دادند و سپس درگیری آغاز شد.

یک مقام امنیتی پولیس که خواست نامش فاش نشود، به صدای امریکا گفت "معلومات ابتدایی نشان می‌دهد که در این جنگ هشت سرباز امنیتی کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند".

سمونیار اسماعیل خپلواک، فرمانده امنیه گرشک گفت که موتر مهاجم انتحاری قبل از رسیدن به مقصد، هدف حملۀ پولیس قرار گرفته و سپس منفجر شده است.

سمونیار خپلواک، افزود که ساعت ۵:۰۰ بامداد امروز، طالبان مسلح می‌خواستند که با استفاده از یک موتر مزدا و دو موتر هاموی، حملات انحاری را انجام دهند؛ اما بر اساس معلومات استخباراتی قبلی، مهاجمان را نیروهای امنیتی مورد هدف قرار دادند.

به گفتۀ وی، در آن حملات انتحاری موتربم و درگیری، دو تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

این مقام امنیتی گفت "ما معلومات قبلی داشتیم، زمانی که آنها یک مزدا و دو هاموی را داخل کردند، سربازان پولیس و اردوی ما در کمین نشسته بودند و آنها را از بین بردند. حمله طالبان عقب زده شده است و تلفات سنگین دارند".

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند در مورد درگیری گفت که جلو پیشروی طالبان گرفته شده و هدف حملات نیروهای هوایی قرار گرفته اند.

او اضافه کرد "در مناطق آدم‌خان و اوپاسک وضعیت از زمین و هوا به صورت کامل تحت کنترول است و تا زمان سرکوب و عقب‌زدن کامل مخالفین حملات ادامه خواهد یافت".

طالبان مسؤولیت حمله را پذیرفته و با ارسال خبرنامه‌ای گفته اند که حمله بر کمربند امنیتی ولسوالی گرشک را با انجام انفجار دو موتربم آغاز کرده اند.

قاری یوسف احمدی، یک سخنگوی طالبان در این خبرنامه، ادعا کرده است که تلفات سنگینی بر نیروهای امنیتی افغان وارد شده و جنگجویان آن گروه قرارگاه سربند را تصرف کرده و پیشروی شان ادامه دارد.

ولسوالی گرشک، واقع در شمال لشکرگاه مرکز هلمند، در مسیر شاهراه کندهار – هرات موقعیت دارد.

فرمانده پولیس گرشک گفت که برای مسافرین کابل – کندهار هیچ مشکلی ایجاد نشده و جریان ترافیک در آن مسیر به حالت عادی است.

XS
SM
MD
LG