لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان بر یک مرکز پولیس در زابل حمله کرده اند


منابع امنیتی افغان گفته اند که منطقه سیوری از مربوطات ولسوالی شینکی ولایت زابل به کنترول طالبان در آمده و در این رویداد یک افسر پولیس کشته شده است.

مقام‌های محلی گفته اند که طالبان در نتیجۀ حملۀ گروهی صبح پنجشنبه (۲۶ ثور) مرکز سیوری را تصرف کرده و تاسیسات پولیس را آتش زده اند.

سمونیار معراج‌الدین سادات، فرمانده پولیس زابل، نبرد در این ساحه را تایید کرد؛ اما جزییاتی ارایه نکرد.

اما یک مقام امنیتی زابل که خواست نامش در گزارش گرفته نشود، به صدای امریکا گفت که قرارگاه پولیس در سیوری به دست طالبان سقوط کرده و اجساد دو پولیس شناسایی شده است؛ اما از سرنوشت سایر منسوبین پولیس معلوماتی در دست نیست.

منبع گفت که ساعت چهار بامداد امروز زمانی که نیروی تازه نفس پولیس می‌خواست به ساحه نبرد بشتابد، با کمین طالبان برخورد کرد که در نتیجه به شمول فرمانده کندک، شش نیروی امنیتی کشته شدند.

او افزود: "در این رویداد سمونیار قیس‌احمد هلمندوال، فرمانده کندک عملیاتی زابل با پنج سربازش کشته شدند و طالبان در مسیر قلات – سیوری، بر سر راه نیروهای تازه نفس کمین گرفته بودند".

ساحه سیوری در ۲۰ کیلومتری جنوب شهر قلات در زمان حاکمیت طالبان یک ولسوالی مستقل بود؛ اما از ۱۸ سال به این طرف این ساحه شامل تشکیلات ولسوالی شینکی شده است.

در سه هفته گذشته این دومین بار است که این ساحه به دست طالبان سقوط می‌کند.

سه هفته پیش مرکز پولیس در ساحه سیوره سقوط کرد که سپس نیروهای امنیتی با راه اندازی عملیاتی کنترول مرکز را به دست گرفتند و پولیس تازه نفس را در مرکز مستقر شد.

این ساحه برای امنیت قلات یکی از مناطق کلیدی است.

طالبان با فرستادن اعلامیه‌ای ادعا کرده اند که در این رویداد تلفات سنگین به نیروهای امنیتی افغان وراد کرده اند.

XS
SM
MD
LG