لینک های دسترسی

Breaking News

حملات سنگین طالبان در کندهار و بادغیس


طالبان از شب گذشته حملات شان را بر مواضع اردوی ملی در کندهار و بادغیس آغاز کرده اند

مقام‌ها از حملات گسترده طالبان بر نیروهای امنیتی در ولایت‌های کندهار و بادغیس خبر می‌دهند که ده‌ها کشته و زخمی نیز به جا گذاشته است.

طالبان حملۀ بزرگی را بر یک قرارگاه اردوی ملی در کندهار انجام داده اند که ده سرباز اردو و ۱۷ طالب مسلح در این حمله کشته شده اند.

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در بیانیه‌ای گفت که حوالی ساعت ۱۱:۵۰ شب گذشته، مخالفان مسلح بر کمپ اچکزی سوزنی لوای اول قول اردوی ۲۰۵ اتل و پوسته امنیتی سرکوهی در مربوطات ولسوالی شاه ولی‌کوت ولایت کندهار حمله تهاجمی کرده اند.

به گفتۀ جنرال وزیری، با اعزام نیروهای کمکی اردو، مخالفان مسلح به عقب زده شده اند.

او افزود "به دشمن ضربه شدید واردگردیده، اجساد 12 تن شان در ساحه باقی مانده و مقدار سلاح و مهمات نیز به دست آمده است".

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، کشته‌شدن ده سرباز اردو و زخمی‌شدن ۹ تن آنان را تأیید کرد و گفت که هیأتی از این وزارت و قول اردوی ۲۰۵ اتل به ساحه اعزام گردیده تا موضوع را به صورت جدی بررسی کنند.

یک مقام امنیتی بلندپایه در ولسوالی ارغنداب که نخواست نامش گرفته شود، به صدای امریکا گفت، شمار زیادی از طالبان مسلح بر قرارگاه اردوی ملی در منطقه سوزنیان ساعت یازده دیشب حمله کردند که تا ساعت چهار صبح جنگ دوام یافت.

منبع افزود "گروهی از طالبان مسلح به نام قطعه سرخ از ولایت هلمند که با اسلحه سنگین مجهز و دوربین‌های شب‌بین مجهز بودند، بر قرارگاه سوزنیان حمله کردند که یازده سرباز اردوی ملی و هفده تن از مهاجمان مسلح کشته شدند و پنج واسطۀ نظامی را از قرارگاه با خود برده اند".

به گفتۀ این منبع، ۱۳ سرباز اردو نیز در این حمله زخمی شده اند.

طالبان مسلح مسؤولیت حمله را به دوش گرفته و با فرستادن بیانیه‌ای ادعا کرده است که در این حمله ۳۵ سرباز اردو کشته و زخمی شده و چهار تن را نیز با خود برده اند.

حملات طالبان در بادغیس

هم‌زمان با این حمله، ظاهر بهاند، سخنگوی والی بادغیس، از حمله گسترده طالبان بر پوسته‌های امنیتی در این ولایت خبر داد.

او گفت که این حمله از ناوقت دیشب در منطقه "دره بوم" ولسوالی قادس شروع شده و تا به حال ادامه دارد.

آقای بهاند، افزود تا به حال یک پوسته سربازان اردوی ملی در این منطقه سقوط کرده و دو سرباز پولیس محلی کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

سخنگوی والی بادغیس، همچنان از تلفات سنگین طالبان سخن می‌زند اما آماری ارایه نکرد.

این مقام محلی بادغیس، همچنان از اعزام سربازان تازه نفس به ولسوالی قادس برای کمک قوای افغان در جنگ با طالبان خبر می‌دهد.

گفته می‌شود در منطقه درگیری پوسته‌های امنیتی سربازان پولیس محافظت عامه، اردوی ملی و امن و نظم عامه حضور دارند.

گروه طالبان نیز با نشر خبری از تصرف کامل منطقه دره بوم ولایت بادغیس در عملیات منصوری خود خبر داده و مدعی شده اند که هفت پوسته امنیتی سربازان افغان را به کنترول خود درآورده اند.

اما مقام‌های امنیتی ادعاهای طالبان را رد کرده اند.

XS
SM
MD
LG