لینک های دسترسی

Breaking News

مردان مسلح یک مکتب دخترانه را در غزنی انفجار دادند


طالبان دیشب یک مکتب دخترانه را در غزنی انفجار دادند

مقامات امنیتی در ولایت غزنی می‌گویند که حوالی ساعت یک شب گذشته، مکتب دخترانه البیرونی در قریه قره باغی مرکز ولایت غزنی، توسط ماین انفجار داده شده است.

فهیم امرخیل، سخنگوی پولیس غزنی به رادیو آشنا صدای امریکا گفت "شب گذشته گروه طالبان که ما فکر می‌کنیم طالبان پاکستانی اند، مکتب دخترانه البیرونی را در قریه قره باغی توسط ماین انفجار دادند".

سخنگوی پولیس غزنی می‌افزاید که این رویداد، تلفات جانی ندارد؛ اما تمام درها و پنجره‌های این مکتب از اثرانفجار ماین از بین رفته است.

محمد عابد عابد، رئیس معارف ولایت غزنی نیز انفجار این مکتب را تأیید می‌کند و می‌گوید "این تعمیر دولتی نبوده و تعمیر کرایی برای مکتب دخترانه بود که حوالی ساعت یک شب گذشته با ماین انفجار داده شده است".

بر اساس ارقام ریاست معارف غزنی، در مجموع ۶۳۸ مکتب دخترانه و پسرانه وجود دارد که از این میان ۳۲ مکتب در ولسوالی ناوه - که تحت حاکمیت طالبان قرار دارد - مسدود است.

تا کنون هیچ فرد و گروهی مسؤولیت این رویداد را برعهده نگرفته است. طالبان مسلح نیز دراین باره چیزی نگفته اند.

این در حالی است که هفتۀ گذشته طالبان مسلح با هشدارهای پی‌هم، نزدیک به ۳۰ مدرسه دینی دخترانه را در این ولایت مسدود کرده بودند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG