لینک های دسترسی

Breaking News

مرکز ولسوالی غورماچ فاریاب به دست طالبان سقوط کرد


جاوید بیدار، سخنگوی والی فاریاب به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که پس از حملات پراگنده، طالبان صبح امروز بالای ساختمان ولسوالی حمله کردند و آن را به تصرف خود در آوردند.

به گفتۀ بیدار، این ولسوالی به صورت کامل سقوط نکرده است و هنوز هم نیروهای امنیتی در کندک اردوی ملی در این ولسوالی حضور دارند.

او افزود "دشمن در بعضی ساحات ولسوالی غورماچ حمله کردند، ساختمان ولسوالی به تصرف دشمن است؛ ولی تعمیر ولسوالی جایی نبود که نیروهای ما آنجا بودوباش می‌کردند. برای فعلا ضربات هوایی جریان دارد، تلفات بر دشمن وارد شده. نفوذ کرده قوت‌های ما در این ولسوالی پل برجا است بیز ما پا برجاست".

سمیع خیرخواه، رئیس شورای ولایتی فاریاب به صدای امریکا گفت که نیروهای دولتی از این ولسوالی "عقب‌نشینی تکتیکی" کرده اند.

آقای خیرخواه، افزود "دقیقاً این عقب‌نشینی شامل تلفات دو طرف درگیر نیز بوده است؛ ولی تا هنوز ارقام مشخص نیست تا هنوز کندک که در ولسوالی غورماچ موقعیت دارد، درباره جزئیات این رویداد اطلاعات نداده است؛ ولی گفته شده که در این تلفات خسارات و تخریب تانک و این گونه موضوعات را داشته است".

قاری یوسف احمدی، یک سخنگوی طالبان در پیامی گفته است، پیش از چاشت امروز ساختمان ولسوالی غورماچ به تصرف این گروه درآمده و مدعی شده که ساختمان قومندانی نیز به دست این گروه سقوط کرده است.

بر اساس اطلاعات، در جریان درگیری که صبح امروز آغاز گردید فعالیت شبکه‌های مخابراتی نیز متوقف شده است. پیش از این نیز مرکز ولسوالی غورماچ فاریاب به دست طالبان سقوط کرده بود.

XS
SM
MD
LG