لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان به پیشنهادات کاروان صلح هلمند پاسخ ندادند


کاروان صلح هلمند، پس از ۳۸ روز پیاده‌روی هفتۀ گذشته به کابل رسید
کاروان صلح هلمند، پس از ۳۸ روز پیاده‌روی هفتۀ گذشته به کابل رسید

تنظیم‌کنندگان کاروان صلح هلمند می‌گویند که تا ساعت ۱۲:۰۰ دیشب، طالبان به پیشنهادات آنان، به شمول آتش‌بس فوری و رعایت آن، که به آن گروه فرستاده بودند، پاسخ نداد.

اعضای کاروان صلح می‌گویند که اکنون تصمیم گرفته اند سر از یکشنبه، در مقابل برخی سفارت‌ها در کابل - که به باور آنان بر طالبان نفوذ دارند - خیمۀ تحصن برپا کنند.

اقبال خیبر، به نمایندگی از کاروان صلح هلمند، روز شنبه (۲ سرطان) در یک مسجد چمن حضوری کابل، به خبرنگاران گفت که طالبان به آنان پیغام خصوصی فرستاده اند؛ اما خواست آنها از طالبان این بود که از طریق یک اعلامیه به پیشنهادات کاروان صلح، پاسخ بدهند.

او گفت: "طالبان در پیغام خصوصی شان به سخنان قبلی شان تکرار کرده اند که شما در عوض آمدن نزد ما، به بگرام بروید و خواست تان را به آنان (امریکاییان) مطرح سازید".

این مقام کاروان صلح هلمند، گفت که سر از فردا یکشنبه (3 سرطان) در مقابل سفارت‌های امریکا، روسیه، ایران، پاکستان و دفتر هیأت معاونت سیاسی سازمان ملل متحد (یوناما) به شکل نوبتی خیمۀ تحصن برپا خواهند کرد.

آقای خیبر، تأکید کرد: "در مقابل هر سفارت، سه – سه روز به شکل نوبتی خیمۀ تحصن برپا می‌کنیم و در سه روز تلاش خواهیم کرد تا با شهروندان کشوری که در مقابل سفارت آن کشور تحصن کرده ایم، ارتباط برقرار کنیم".

آتش‌بس فوری، انتخاب یک مرکز برای گفتگوهای صلح، تشکیل حکومت توسط جوانب دخیل و زمان‌بندی خروج نیروهای خارجی، در پیشنهادات کاروان صلح هلمند شامل بود.

بسم‌الله وطن‌دوست، سخنگوی کاروان صلح هلمند، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که آنان از حکومت افغانستان نیز خواست‌های مشابه داشتند که حکومت به آنها را قبول کرده است.

XS
SM
MD
LG