لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ گروهی طالبان بر مرکز ولسوالی اندر غزنی


به گفتۀ مقامات جنگ شدید هم اکنون در ولسوالی اندر غزنی جریان دارد
به گفتۀ مقامات جنگ شدید هم اکنون در ولسوالی اندر غزنی جریان دارد

مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که دیشب جنگجویان وابسته به گروه طالبان، بر مرکز ولسوالی اندر این ولایت حمله کرده اند و جنگ شدید هم اکنون جریان دارد.

محمدقاسم دیسی‌وال، ولسوال اندر ولایت غزنی با تأیید این خبر به رادیو آشنا - صدای امریکا می‌گوید "هم اکنون جنگ شدید در مرکز ولسوالی جریان دارد و بر اساس راپورهای ما حدود ۶۰۰ تن از طالبان حشر عمومی راه‌اندازی کرده و بر مرکز ولسوالی و قوماندانی امنیه ولسوالی اندر حمله کرده اند".

ولسوال اندر می‌افزاید، در این درگیری، دو سرباز پولیس کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

به گفتۀ وی، درگیری از شب گذشته آغاز شد و در حال حاضر سه پوسته امنیتی عقب نشینی تاکتیکی کرده اند.

از سویی هم اعضای شورای ولایتی غزنی با اظهار نگرانی می‌گویند که در صورت نرسیدن نیروهای کمکی به این محل ممکن ولسوالی اندر به دست طالبان سقوط کند.

خالقداد اکبری، رئیس شورای ولایتی غزنی در این باره به رادیوآشنا - صدای امریکا می‌گوید "متأسفانه تا هنوز نیروی کمکی به اندر اعزام نشده و طالبان جنگ شدید را بر مرکز ولسوالی و قوماندانی امنیه راه اندازی کرده اند که تعداد از نیروهای امنیتی تلف شده است".

اما جنرال محمدزمان، قوماندان امنیه ولایت غزنی می‌گوید، طالبان مسلح صبح امروز بر مراکز ولسوالی‌های اندر جغتو حملات تهاجمی انجام دادند که حملات آنان در جغتو عقب زده شد و نیروی کافی در ولسوالی اندر وجود دارد.

قوماندان امنیه غزنی می‌گوید که نیروهای امنیتی افغان دو پوسته را در ولسوالی اندر مدغم ساخته اند و نیروی کافی برای عقب زدن طالبان از ولسوالی اندر وجود دارد.

طالبان تا کنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

روز سه شنبه گذشته نیز طالبان مسلح حملات تهاجمی گسترده را بر مرکز ولسوالی اندر انجام دادند که در اثر انفجار یک موتر بمب دست کم ۳۹ تن به شمول افراد ملکی و نظامی کشته و نزدیک به ۴۰ نفر دیگر زخمی شده بودند.

غزنی از ولایات ناآرام در مرکز افغانستان است که طالبان مسلح به شمول حومۀ مرکز این ولایت در شماری از ولسوالی‌های آن حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG