لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: امیرخان متقی در حمله هوایی در غزنی زخمی‌ شد


امیرخان متقی که در دوران حاکمیت طالبان سرپرستی وزارت های وزارت اطلاعات و فرهنگ و وزارت معارف را بر عهده داشت، یکی از جوانترین مقامات ارشد طالبان به شمار می رفت

وزارت دفاع افغانستان ادعا کرده است که یک تجمع اعضای مقام‌های ارشد طالبان در غزنی هدف حمله هوایی قرار گرفته است که چندین عضو رهبری این گروه به شمول امیرخان متقی زخمی شده اند.

بر بنیاد اعلامیه‌ای این وزارت، قوای هوایی افغان، اعضای هیأت بلندپایه طالبان را که در روستای لنگای ولسوالی ناوۀ ولایت غزنی، جلسه داشته، بر اساس اطلاعات استخباراتی، هدف قرار داده است.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که ملا امیرخان متقی وزیر اسبق طالبان، ملا خلیفه و ملا شاه محمد، اعضای شورای کویته، ملا یوسف والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت غزنی، ملا سید الماس، والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت پکتیا در این جلسه، حضور داشته اند.

این وزارت ادعا کرده است که در این حمله هوایی، ۲۴ تن از طالبان کشته و ۱۷ تن زخمی گردیده اند که بر اساس گزارش‌های ابتدایی، ملا امیرخان متقی، ملا خلیفه، ملا شاه محمد و ملا یوسف در بین زخمیان شامل اند.

این وزارت گفته است که جزئیات دربارۀ این حمله بعداً منتشر خواهد شد.

طالبان هنوز این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده اند.

پیش از این، محل تجمع رهبران طالبان به تاریخ ۲۴ می در ولسوالی موسی قلعۀ هلمند، هدف حملۀ راکتی نیروهای امریکایی قرار گرفت که کم از کم ۵۰ تن از رهبران ارشد طالبان کشته شدند.

XS
SM
MD
LG