لینک های دسترسی

Breaking News

افراد مسلح انجنیران هندی و افغان را در بغلان ربودند


مقام‌های محلی در ولایت بغلان تأیید کردند که طالبان، هفت کارمند یک موسسه خارجی را که در بخش برق‌رسانی در این ولایت کار می‌کردند، صبح امروز در ساحه دشت خواجه‌الوان ربوده اند.

ذبیح الله شجاع، سخنگوی پولیس بغلان، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت افراد ربوده‌شده افغان و شهروندان هندی اند.

سخنگوی پولیس بغلان گفت این افراد هنگام برگشت از ساحه کار ربوده شده اند.

او افزود "چند تن از کارمندان هندی به خاطر بازدید از استیشن در دشت خواجه الوان رفته بودند که تاهنوز مشخص نیست که چند نفر آنها خارجی است اما دو نفر از این انجنیران افغانی اند از سوی یک فرمانده طالبان به نام شاهین ربوده شدند".

با این حال یک منبع در ریاست برق غوری - برشنا در بغلان که نخواست نامش فاش شود، گفت کهطالبان هفت کارمند و انجنیران برق رسانی کمپنی قرار دادی KECرا ساعت ده پیش از چاشت امروز ربودند که شش تن آنان اتباع هند اند.

بر اساس معلومات منبع، این افراد را قاری نورالدین، یکی از سرگروپان طالبان در ساحه باغ‌شمال شهر پلخمری ربوده است.

با این حال فیروزالدین ایماق، معاون شورای ولایتی بغلان، نیز گفت که که افراد وابسته به قاری نورالدین، از سرگروپان طالبان که وابسته به ملا یونس، از افراد کلیدی این گروه در دند شهاب‌الدین این ولایت است، این کارمندان کمپنی KEC را ربوده است.

آقای ایماق گفت: "صبح امروز تعداد هفت نفر کارمندان که شهروندان هندوستان هستند و از مسیر پلخمری به صوب خواجه الوان در حرکت بودند و در آنجا سب استیشنی ساخته می‌شود که از برق ۵۰۰ کیلو وات عبور می‌کند، طالبان موتر آنها را توقف می‌دهند و آنها را با خود می‌برند".

هنوز گروه طالبان در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG