لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان ۵ سرباز پولیس محلی را در غزنی کشتند


مقامات گفته اند که ناامنی‌ها اخیراً در غزنی افزایش یافته است

مقامات محلی در ولایت غزنی می‌گویند که از اثر حملۀ تهاجمی گروه طالبان بر پوسته‌های پولیس محلی در ولسوالی قره باغ غزنی ۵ سرباز پولیس محلی کشته و ۸ سرباز دیگر زخمی شدند.

مقامات می‌گویند که ناوقت شب گذشته بیش از ۱۰۰ طالب مسلح بر پوسته‌های پولیس در مسیر راه مواصلاتی ولسوالی جاغوری – شهر غزنی در دشت قره باغ، حملۀ تهاجمی انجام دادند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی با تأیید این خبر به رادیوآشنا _ صدای امریکا می‌گوید "ناوقت دیروز در منطقه دشت قره باغ و ساحه دشت عطار این ولسوالی طالبان حملۀ تهاجمی انجام دادند که در نتیجه ۵ سرباز کشته و ۸ سرباز پولیس محلی زخمی شده اند که پس از رسیدن نیروهای کمکی در ساحه این حملات عقب زده شد".

مقامات می‌گویند که از تلفات طالبان در این درگیری تاکنون اطلاعی در دست نیست.

از سویی هم خالقداد اکبری، رئیس شورای ولایتی غزنی به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید "درگیری بسیار شدید جریان داشت و تا نزدیکی صبح ادامه داشت، یک پوسته پولیس محلی در این ساحه سقوط کرده که ۵ نفر کشته و۸ سرباز پولیس دیگر زخمی شده و این پوسته از سوی طالبان به آتش کشیده شده است".

آقای اکبری می‌افزاید که پولیس محلی برخلاف قانون موجود پولیس استخدام شده و بسیاری از نیروهای پولیس محلی در این ولایت از تجهیزات و امکانات اندک برخوردارند که این امر سبب افزایش تلفات آنان شده است.

باشندگان ولسوالی جاغوری و برخی از اعضای شورای ولایتی با اظهار نگرانی می‌گویند که در صورت بی‌توجهی دولت ممکن مسیر ولسوالی جاغوری – غزنی از سوی مخالفین مسدود گردد.

در همین حال، مقامات محلی غزنی از کشف یک ذخیره‌گاه بزرگ مهمات و مواد انفجاری در طی عملیات خزانی "نور" در این ولایت خبر می‌دهند.

محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی می‌گوید که این ذخیره‌گاه در روستایی عالم خیل ولسوالی مقر ولایت غزنی توسط نیروهای ارتش کشف و تخلیه گردیده است.

آقای نوری می‌گوید، از این ذخیره گاه صدها فیر گلوله‌ هاوان، توپ، بمب دستی و بالاتر از ۱۰۰ حلقه ماین کنار جاده به دست نیروهای امنیتی قرار گرفته است و هشت روستا در ولسوالی‌های مختلف از وجود طالبان پاک‌سازی شده است.

عملیات خزانی نیروهای پیاده و هوایی افغان زیر نام "نور"، از سه روز بدین‌سو در ولسوالی‌های مقر، واغظ، زنه خان، گیرو، اندر، ناوه و برخی از ساحات ناامن غزنی راه اندازی شده و تا کنون ادامه دارد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG