لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع بریتانیا ثبات افغانستان را ثبات کشورش خواند


وزیر دفاع بریتانیا روز شنبه در سفری به کابل با مقام‌های افغان دیدار و گفتگو کرد

سفارت بریتانیا در کابل گفته است که گاوین ویلیامسن وزیر دفاع این کشور روز شنبه در سفری به کابل، ثبات افغانستان را امنیت جاده‌های کشورش خوانده و توانمندی نیروهای امنیتی افغان را بنیاد ثبات و صلح افغانستان خوانده است.

وزیر دفاع بریتانیا همچنان در دیدار با مقام‌های افغان، بر امنیت، توسعه و حکومتداری در افغانستان تأکید کرده و آن را کاهش تهدیدات دهشت‌افگنانه به کشور مهم خوانده است.

آقای ویلیامسن، همچنان با عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان دیدار و گفتگو کرده است. ریاست اجرائیه با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید که در این دیدار روز گذشته روی وضعیت سیاسی٬ امنیتی و اقتصادی بحث کرده اند.

به نقل از اعلامیه‌ای سفارت بریتانیا در کابل، آقای ویلیامسن گفته است "یک افغانستان با ثبات برای تأمین امنیت در سرک های بریتانیا کمک خواهد کرد. بلندبردن ظرفیت خدمات امنیتی که پایه و اساس ثبات و صلح را در افغانستان تشکیل خواهد داد، در اولویت اجندای بریتانیا قرار دارد و من شاهد نقش مهم و برازنده را که نیروهای دلیر بریتانیایی در تحقق این دیدگاه ایفا می‌کنند، می‌باشم".

وزیر دفاع بریتانیا، در دیدار با جنرال طارق‌شاه بهرامی، همتای افغانش گفته است که کشورش به کمک‌های مالی خود به نیروهای امنیتی افغان ادامه می‌دهد و افزایش نیروهای بریتانیایی در افغانستان بخشی دیگر تعهد کشورش به افغان‌ها است.

در حال حاضر، شمار سربازان بریتانیایی در افغانستان به ۶۵۰ تن می‌رسند که در چوکات مأموریت حمایت قاطع تحت رهبری ناتو، در بخش آموزش نیروهای افغان، به ویژه آموزش مربیان در اکادمی افسران اردوی ملی افغانستان در کابل فعالیت دارند.

XS
SM
MD
LG