لینک های دسترسی

Breaking News

یونیسف در زمستان پیشرو برای ۱۱۱هزار خانوادۀ نیازمند در افغانستان پول نقد کمک می‌کند


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

همزمان با نگرانی‌ها از تشدید بحران بشری در جریان زمستان امسال در افغانستان، صندوق وجهی سازمان ملل متحد برای کودکان (یونیسف) می‌گوید که قرار است در ماه‌های پیشرو، برای ۱۱۱هزار خانوادۀ نیازمند در این کشور کمک نقدی کند.

یونیسف ناوقت روز دوشنبه ۲۱ نومبر (۳۰ عقرب) در تویتی گفته است که در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در این کشور قادر به تامین نیازهای اولیه خانوادۀ خود نیستند و اوضاع در زمستان پیشرو، بیشتر از این بدتر خواهد شد.

یونیسف ادامۀ کمک‌های نقدی به خانواده‌ها را یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدگی به نیازمندان و جلوگیری از تشدید بحران بشری در افغانستان عنوان کرده و افزوده که به تلاش‌هایش برای حمایت از خانواده‌ها نادار در سراسر این کشور ادامه می‌دهد.

به گفتۀ یونیسف، بسیاری خانواده‌های نیازمند در نقاط دوردست افغانستان خواستار کمک‌های نقدی اند که آنان با مقدار پول کمک شده، بتوانند نیازهای اولیۀ شان را فراهم کنند.

این در حالی است که روز گذشته کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ گفت که نیمی از جمعیت افغانستان (۲۰ میلیون نفر) با عدم مصوونیت غذایی جدی روبرو استند.

این سازمان افزود که مشکلات اقتصادی و در حال حاضر زمستان، زندگی میلیون‌ها نفر را در افغانستان بیشتر تهدید می‌کند. کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ بر ضرورت حمایت فوری بین‌المللی برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع تاکید کرده است.

مارتین شوب، مسوول عملیاتی کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ، نیز در تویترش گفته است: "افزایش نرخ کالاهای اساسی در افغانستان، امرار معاش را برای اکثر مردم دشوار کرده است. یک خانواده متوسط افغان فقط می‌تواند ۸۲ در صد از مواد اولیه غذایی را تامین کند، بدون اینکه برای سایر نیازهای ضروری پول باقی بماند."

پیش از این سازمان جهانی صحت نیز گفته بود که نزدیک به ۱۹ میلیون نفر، سطوح بالایی از عدم مصوونیت غذایی را در افغانستان تجربه می‌کنند و بیش از ۳۴هزار کودک مبتلا به سوتغذیه شدید در سال روان میلادی در شفاخانه‌ها بستری شده‌ اند.

یونیسف در حالی از ادامۀ کمک‌های نقدی به نیازمندان در افغانستان خبر داده است که پیش از این، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) گفته بود که از آغاز امسال به اینسو، برای بیش از ۴.۶ میلیون نفر پول نقد توزیع کرده است.

این ادارۀ ملل متحد به تاریخ ۳۰ اکتوبر (هشتم عقرب) گفت که افزون بر پول نقد، این خانواده‌های آسیب‌پذیر در سراسر افغانستان لوازم خانه نیز دریافت کرده اند.

به گفتۀ این ادارۀ ملل متحد، روند بررسی برای کمک به خانواده‌های نیازمند در سراسر این کشور جریان دارد و تا اکنون، ۱.۱ میلیون نفر مستحق کمک‌های بشردوستانه شناسایی شده اند.

XS
SM
MD
LG