لینک های دسترسی

Breaking News

کشورهای غربی به فراهم آوری تسلیحات بیشتر به اوکراین تصمیم می‌گیرند


به دنبال تعهد بریتانیا، فنلند و پولند مبنی بر فراهم آوری تانک به اوکراین، انتظار می‌رود که وزیران دفاع کشورهای غربی روز جمعه ۲۰ جنوری (۳۰ جدی) طی نشست در آلمان، به فراهم کردن تسلیحات بیشتر به اوکراین، متعهد شوند.

قرار است لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده، این نشست را در یک پایگاهٔ هوایی ایالات متحده در آلمان میزبانی کند.

حکومت آلمان گفته است که تصمیم در مورد فراهم کردن تسلیحات به اوکراین، در صدر آجندای کاری بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آن کشور، قرار خواهد داشت.

پیستوریوس پس از کناره گیری کریستینا لامبرشت، وزیر دفاع پیشین آلمان، از سوی صدراعظم اولاف شولتز به این سمت منصوب شد و قرار است روز پنجشنبه علاوه بر به جا آوردن تحلیف، با لوید آستن، همتای امریکایی‌‌اش، در برلین دیدار کند.

همزمان با ادامهٔ حمایت غرب از اوکراین، هیچ نشانهٔ از توقف حملات روسیه در این کشور، مشاهده نشده است.

همزمان با ادامهٔ حملات نیروهای روسی، مسکو روز سه شنبه ۱۷ جنوری (۲۷ جدی) از سفر سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه به مناطق اشغال شدهٔ اوکراین خبر داده است. در یک ویدیویی که وزارت دفاع روسیه منتشر کرده، دیده می شود که به سرگی شویگو در مورد وضعیت جنگ گزارش داده می شود.

شویگو خطاب به سربازان روسی در اوکراین گفت: "می خواهم این افتخارات را به شما مبارک باد بگویم. مطمین استم که این آخرین افتخار نیست. شما خدمت تان را با وقار انجام می دهید. از مهین تا حفاظت می کنید، با نیازمندان کمک می کنید و بخاطر رسیدن به آن روزی که روز پیروزی خوانده می شود، همه چیز را انجام می دهید."

ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، می‌گوید که روسیه تلاش دارد تا ابتکار عمل در جنگ را بدست بگیرد و افزود که کشورش به کمک های جدید نظامی نیاز دارد.

حکومت بریتانیا به روز دوشنبه اعلام کرد که ۱۴ تانک نوع چلنجر-۲ را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد. در عین حال، پولند و فنلند نیز به فراهم کردن تانک های محاربوی به اوکراین اشاره کرده اند.

ایالات متحده، آلمان و فرانسه نیز اخیراً بر فرستادن ده ها واسطهٔ جنگی به این کشور وعده کرده اند.

XS
SM
MD
LG