لینک های دسترسی

Breaking News

قتل هشت تن ازشورشيان در افغانستان


مامورين نظامي ايالات متحده ميگويند قواي بين المللي برهبري ايالات متحده و عساکر افغاني طي يک جنگ در جنوب افغانستان هشت تن از شورشيان مظنون را کشنه اند .

مامورين نظامي ميگويند دو شورشي مظنون و يک عسکر افغان امروز دو شنبه در يک تصادم در ولايت جنوبشرقي پکتيا کشته شدند . عامل درگيري جنگ يک حمله شورشيان بر يک پوسته نظامي بوده است .

حمله در پکتيا يک روز بعد از آن صورت گرفته که شش تندرو مظنون طالب روزقبل در ولايت ارگان کشته شدند . در آن جنگ عساکر افغان و يا امريکائي زخمي نشده اند .

در ولايت قندهار افراد مسلح ناشناس ملا خاکسار را ، که در گذشته معاون وزارت داخله طالبان بود کشته اند وي بعداز سقوط طالبان از آن ها رو گشتاند .

در خوست ۲۲ تن زماني زخمي شد که در ميان جمعيتي که عيد اضحي را تجليل مي کردند ، بمبي منفجر شد

در عين حال ، يک بم افگن انتحاري مظنون بر يک قافله عسکري نظامي در ولايت هلمند امروز حمله کرد . شخص مهاجم يگانه نفري است که بقرار گزارش در اين حمله کشته شده است .

در ماه هاي اخير ، در مناطق بخصوص جنوبي و شرقي افغانستان ، که در آن قواي ائتلاف برهبري ايالات متحده در پي دستگيري و يااز بين بردن جنگجويان القاعده اند ، حملات تشديد يافته است . درمورد کشته شدن ملاخاکسار همايون شعيب از قندهار گزارشي دارد که اينک تقديم ميداريم

XS
SM
MD
LG