لینک های دسترسی

Breaking News

پیوستن یک گروه 30 نفری ناراضیان به دولت در هرات


مسوولین دفتر ساحوی کمیسیون تحکیم صلح در حوزه غرب افغانستان از پیوستن یک گروه 30 نفری ناراضیان مسلح دولت به این کمیسیون خبر می دهند.

بنا به گفته شریف مجددی رییس دفتر ساحوی کمیسیون تحکیم صلح در حوزه غرب این گروه ناراضیان دولت به سرکرده گی ملاعبدالکریم از مربوطات ولسوالی شیندند به دولت پیوسته اند.

گفته می شود اعضای این گروه قبلاً در مناطق شوز شیندند وولسوالی پرچمن فراه مشغول فعالیت های تخریبی و درجدال با دولت و نیروهای ناتو بوده اند.

رییس کمیسیون تحکیم صلح در حوزه غرب می گوید این افراد در نتیجه تلاش بزرگان قومی در شیندند به دولت پیوسته اند.

گفته می شود به افراد تسلیم شده از جانب کمیسیون تحکیم صلح در حوزه غرب امان نامه توزیع شده و عنقریب مواد خوراکی و البسه نیز به این افراد داده خواهد شد.

ولسوالی شیندند هرات از محدود ولسوالی های این ولایت می باشد که طی سال های گذشته در آن نیروهای ناراضی دولت با سپردن سلاح خویش به دولت پیوسته اند. این ولسوالی بعلت همجواری با مناطق بحران زده ولایت فراه همواره یکی از پایگاه های اصلی نیروهای طالب در هرات بوده است.

این گروه 30 نفری ناراضیان دولت در حالی به کمیسیون تحکیم صلح در حوزه غرب می پیوندند که تعداد بیشماری از شبه نظامیانی که قبلاً به دولت پیوسته اند از عدم همکاری دولت با آن ها شکایت می کنند.

گفته می شود در تعدادی از مناطق ولایات حوزه غربی کشور خصوصا ولایت بادغیس چندین گروه ناراضی دولت پس از تسلیم شدن، به دلیل آنچه که عدم همکاری دولت با این افراد ذکر شده است، دوباره سلاح به دست گرفته وبه مخالفت و جنگ علیه دولت پرداخته اند.

اکثر ناراضیان تسلیم شده به دولت، خواستار مهیا ساختن زمینه کار استند.

XS
SM
MD
LG