لینک های دسترسی

Breaking News

نظريات کوفی عنان در باره اوضاع امنيتی افغانستان - 2004-01-07


کوفي عنان منشي عمومي ملل متحد هشدار داده است که خشونت در افغانستان انتخابات عمومي آينده را مختل خواهد ساخت و ميگويد عمليه صلح در افغانستان به يک مرحله حساس رسيده است. کوفي عنان ديروز در گزارشي در باره اوضاع امنيتي به شوراي امنيت ملل متحد گفت اوضاع امنيتي در افغانستان در زماني وخامت بيشتر يافته است که عمليه صلح و بهبودي را دراين زمينه تقاضا دارد. وي گفت افزايش شديد در تعداد حملات عليه ملکي ها در افغانستان درماه هاي اخير به مشاهده ميرسد کوفي عنان ابراز نظر نموده که يک کنفرانس جديد سياسي و کشور هاي کمک کننده در چند ماه آينده براي رسيدگي به اوضاع امنيتي افغانستان و مسئله سهم گيري مالي براي اعمار اين کشور جنگ زده انعقاد يابد.

درست چند ساعت قبل از ارائه اين گزارش ، حمله با بم در شهر قندهار سيزده نفر را که اکثر آنها اطفال بودند ، کشته و پنجاه و هشت نفر ديگر را زخمي ساخت. کوفي عنان در يک بيانيه جداگانه اين کشتار را بحيث اعمال شنيع خشونت محکوم کرد و مراتب تسليت خود را به اقارب شجاع اين قربانيان و حکومت حامد کرزي رئيس دولت انتقالي افغانسان ابراز داشت.

حامد کرزي اين حمله را يک عمل وحشيانه و بربريت خواند و گفت اين عمل اراده او را براي مبارزه عليه دهشت افگني استحکام خواهد بخشيد. پوليس گفت انفجار مرگبار بعد از آن واقع شد که انفجار کوچکتري يک طفل را زخمي ساخت . پوليس ميگويد جمعي از اطفال مکتب درين محل جمع شده بودند که انفجار دومي رخ داد. مامورين نظامي افغانستان ميگويند يک مرد که گفته ميشود يک تندرو طالب است در رابطه با اين انفجار دستگير شده است.

XS
SM
MD
LG