لینک های دسترسی

Breaking News

در بامیان نوجوانی به ۴۰سال حبس محکوم شد


شدید ترین جزا براساس قانون جزای افغانستان، ۲۰ سال حبس ویا اعدام است

مسئولین اداره سارنوالی ولایت بامیان می گویند که یک پسر ۱۶ساله ازسوی محکمه شهری این ولایت به ۴۰سال حبس محکوم شده است.

شماری از وکلای مدافع وسارنوالان این ولایت می گویند که شدید ترین جزا براساس قانون جزای افغانستان، ۲۰ سال حبس ویا اعدام می باشد اما افراد زیر سن ۱۸ سال از این حکم مستثنا اند.

همایون نوری وکیل مدافع درولایت بامیان می گوید این نوجوان حدود دو ماه قبل متهم به قتل شده بود اما محکمه شهری برخلاف قانون او را به ۴۰ سال زندان محکوم کرده است.

ازسوی هم این حکم محکمه شهری بامیان، واکنش های تند مسئولین سارنوالی این ولایت را برانگیخته است. عبدالوهاب الکوزی رییس سارنوالی بامیان می گوید که این حکم محکمه شهری بامیان، ماده ۳۹ قانون تخلفات اطفال را نقض کرده است.

رییس سارنوالی بامیان می گوید اطفال تا سن ۱۲ سالگی تعقیب عدلی ندارند، اطفال از ۱۲ الی ۱۶ سالگی ۳/۱جرم و از ۱۶ الی ۱۸ سالگی نصف جرم، مجازات می گردد.

با تلاش های پی هم موفق به دریافت دیدگاه مسئولین محکمه شهری بامیان دراین باره نشدیم.

این درحالیست که دو ماه قبل دو جوان به جرم زنا، دریک محکمه علنی براساس حکم محکمه شهری بامیان هرکدام ۱۰۰ شلاق زده شدند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG