لینک های دسترسی

Breaking News

اصابت هاوان بر یک منزل در فاریاب ۱۳ فرد ملکی را کشت


در اثر اصابت مرمی هاوان بر یک منزل مسکونی در ولسوالی دولت آباد، ۱۳ تن شامل ده کودک کشته شدند.

شورای ولایتی فاریاب، از اصابت یک مرمی هاوان بر یک منزل مسکونی در ولسوالی دولت آباد این ولایت خبر می‌دهد.

عبدالاحد ایلبیک، معاون شورای ولایتی فاریاب در صحبت با رادیو آشنا - صدای امریکا، گفت شام دیروز، اصابت مرمی هاوان بر یک منزل مسکونی در مربوطات ولسوالی دولت آباد این ولایت، منجر به کشته شدن ۱۳ فرد ملکی و زخمی شدن ۴ تن شده است.

آقای ایلبیک، ادعا کرد که مرمی هاوان از سوی نیروهای اردوی ملی به هدف حمله بر پوستۀ طالبان، فیر شده و اشتباهأ بر منزل مسکونی اصابت کرده است.

معاون شورای ولایتی فاریاب گفت " در ولسوالی دولت آباد، ۹ قریه به دست مخالفین سقوط کرده بود، نیروهای اردوی ملی در ولسوالی دولت آباد نیز موقت مستقر شده بود، از طرف شب طالبان وارد قریه می‌شدند. شام دیروز به گمان این که طالبان داخل شده اند، اردو، هاوان پرتاب کرد".

پاسوال دلاور شاه دلاور،قومندان امنیه فاریاب درصحبت با رادیو آشنا - صدای امریکا، این رویداد را تائید کرد؛ اما گفت هنوز مشخص نیست که این هاوان از جانب نیروهای افغان یا از جانب جنگجویان طالب پرتاب شده است.

پاسوال دلاور، افزود "درجریان ساخت یک پوسته گروه طالبان، بالای نیروهای ما و نیروهای اردوی ملی هاوان، فیر کرده بودند، دشمن تحرکات خود را آغاز کرد و جنگ میان قطعات دولتی و طالبان آغاز شد، دراین جریان کدام ماین اصابت کرده، در یک خانه و تعدادی از هموطنان ما کشته و زخمی شده اند".

تاهنوز گروه طالبان در باره این رویداد، ابراز نظر نکرده اند.

به گفته قومندان پولیس فاریاب، هم اکنون جنگ در این ولسوالی جریان دارد و پس از ختم جنگ هیاتی جهت بررسی این رویداد، به محل فرستاده خواهد شد.

پاسوال دلاور، گفت اگر هاوان از سوی نیروهای اردوی ملی، بر منزل مسکونی پرتاب شده باشد، عاملان آن، مجازات خواهند شد.

مسؤولان صحت عامۀ ولایت فاریاب گفته اند که ۱۳ جسد شامل ده طفل و دو زن به کلنیک ولسوالی دولت آّباد انتقال داده شد که همۀ اجساد سوخته اند.

مقامات محلی در ولایت فاریاب، به دلیل شدت جنگ میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی دولت آّباد، مسیر شاهراه جوزجان – فاریاب را به روی ترافیک مسدود کرده است.

XS
SM
MD
LG