لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات امنیتی در ولایت غزنی تأیید کردند که منظور حسین، قوماندان امنیه ولسوالی جغتو غزنی در یک کمین طالبان در این ولسوالی، کشته شده است.

فهیم امرخیل، سخنگوی پولیس ولایت غزنی با تأیید این خبر به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت "حوالی ساعت یازده امروز، منظور حسین قوماندان امنیه ولسوالی جغتو با یک محافظش در یک کمین طالبان در کوتل میخک این ولسوالی کشته شده اند".

آقای امرخیل افزود که یک فرد ملکی دیگر نیز که در این کمین گیر کرده بود؛ کشته شده است.

مقامات گفته اند که تا کنون آمار دقیق تلفات مخالفین مسلح در دست نیست.

تا کنون طالبان در این باره به رسانه چیزی نگفته اند.

از سوی دیگر، مقامات گفته اند که طالبان مسلح صبح امروز بر چندین پوسته امنیتی ولسوالی جغتوی غزنی حملات تهاجمی انجام دادند که نیروهای امنیتی افغان پس از چند ساعت حملات آنان را عقب زدند.

غزنی از ولایات نسبتاً ن آرام افغانستان است که گروه‌های هراس‌افگن به شمول طالبان در آن حضور گسترده دارند.

روز گذشته نیز مقامات محلی غزنی به رسانه‌ها گفته بودند که گروه طالبان، پلان راه اندازی یک حمله گسترده را بر این ولایت دارند اما نیروهای امنیتی افغان در غزنی آماده اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG