لینک های دسترسی

Breaking News

یک پولیس در ولایت ارزگان پنج همکارش را کشت


امسال مرگبارترین سال برای نیرو های امنیتی افغان بود

مقامات امنیتی ولایت ارزگان می گویند که درنتیجه گلوله باری از سوی یک پولیس بر همکارانش در ولسوالی دهراود آن ولایت پنج پولیس کشته و سه تن دیگر زخمی شد.

دوست محمد نایاب سخنگوی پولیس ارزگان به صدای امریکا گفت که پولیس مهاجم پس از حمله از منطقه فرار کرده و تلاش برای دستگیری وی جریان دارد.

آقای نایاب گفت که تا حال روشن نیست که در عقب این رویداد مخالفین مسلح دولت دست دارند یا اینکه انگیزۀ دیگری سبب این رویداد شده است. مخالفین مسلح حکومت نیز در مورد این رویداد تا کنون ابراز نظری نکرده اند.

قبل از این هم در صفوف نیرو های افغان همچو حملات صورت گرفته است که باعث کشته و زخمی شدن آنها گردیده است.

در سال ٢٠١٢ درنتیجه همچو رویداد ها تعداد زیادی از نیروهای امنیتی افغان وخارجی کشته و یا زخمی شده اند اما درسال ٢٠١٣ میلادی نسبت به سال ٢٠١٢ این موارد خیلی کم بوده است.

اگر چه مسوولین امنیتی می گویند که در جذب افراد در این نهاد ها خیلی دقت می کنند، اما باز هم همچو واقعاتی میان نیروهای افغان صورت میگیرد که باعث کشته و زخمی شدن آنها میگردد.

سال گذشته در پوهنتون مارشال محمد قسیم فهیم یک تن از نیروهای اردوی ملی به نیروهای خارجی و افغان گلوله باری نمود که درنتیجه آن یک تعداد از نیروهای امنیتی افغان و خارجی به شمول یک جنرال امریکایی کشته و شماری هم زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG