لینک های دسترسی

Breaking News

امنیت ملی: طراح حملات طالبان بر بند‌های آب بازداشت شد


امنیت ملی با نشر این تصویر، نفر وسطی را قاری شفیع معرفی کرده است

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای از بازداشت قاری شفیع، مسوول نظامی گروه طالبان در ولایت هرات خبر داده است.

در خبرنامه امنیت ملی که امروز ۲۲ ماه می (دوم جوزا) نشر شد،‌ آمده است که قاری شفیع مشهور به حافظ عمری مسوول ناامن ساختن شاهراه‌های هرات و طراح حملات بر بندهای آب‌گردان مهم بوده است.

بر اساس این خبرنامه ، قاری شفیع یکی از اعضای ارشد گروه طالبان بوده و اکثر ناامنی‌ها در ولسوالی‌های شین‌دند، پشتون‌زرغون و کروخ این ولایت را سازماندهی و رهبری می‌کرد.

یک مقام امنیتی ولایت هرات که نخواست از او نامی برده شود گفته است که این قوماندان برجسته گروه طالبان زمانیکه از قرارگاه تپه سیاه از موتر های سپاه پاسداران ایران پیاده و قصد ورود به ولسوالی شین‌دند هرات را داشت، توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شده است.

به گفته وی قاری شفیع از یک و نیم سال به این‌سو مسوول حملات دهشت افگنانه در ولایت هرات بود و اخیراً برای شدت بخشیدن به ناامنی ها و حملات خرابکارانه بالای بند آب گردان پاشدان وارد این ولایت شده بود.

صدای امریکا این ادعا را به گونه مستقلانه تایید کرده نمی‌تواند.

خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان همچنان از بازداشت "راوت" مسوول صحت عامه گروه طالبان در ولایت هرات خبر داده که وظیفه مداوا و انتقال زخمی های طالبان را بدوش داشته است.

گروه طالبان تا حال در این موارد اظهار نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG